Windows'un en etkileyici haline selam

Windows'un en etkileyici haline selam
Windows'un en etkileyici haline selam
LG E900, farklı bir akıllı telefon deneyimi yaşamak isteyenlerin incelemesi gereken bir seçenek

Bir süre önce pazar lideri Nokia ile bir stratejik işbirliği imzalayan Microsoft’un adını yakın gelecekte mobil alanda çok daha fazla duyacağız. Ama ilk modeller ortaya çıkana kadar da kimse boş durmuyor.
LG’nin E900 koduyla satışa sunduğu model, Microsoft’un cep telefonları için geliştirdiği Windows sistemi ve Metro arayüzüyle tanışmak için iyi bir başlangıç noktası.
157 gram ağırlığa sahip E900, 3.8 inçlik dokunmatik ekranında 480x800 çözünürlük sunuyor. Harici bellek kartıyla genişleyemese de 16GB’lık standart hafızası pek çok ihtiyaç için fazlasıyla yeterli. Otomatik netleme sunan 5MP kamerası 720P çözünürlüğünde video kaydı da yapabiliyor. FM radyo, hareket sensörleri ve GPS gibi aklınıza gelecek hemen her donanım özelliğine de sahip. 

Marketplace’te ek seçenekler
1GHz Scorpion işlemciye sahip telefon Microsoft’un Metro UI adını verdiği özel arayüzüyle çalışıyor. Özellikle Facebook, Twitter gibi sosyal ağları kullanıyorsanız sistemle entegre yapısında rehberden foto galeriye, mesajlaşmadan hatırlatmalara kadar çok daha verimli ve keyifli bir kullanım yaşayacağınız kesin. Google ve benzeri hizmet sağlayıcılarla entegrasyon da son derece başarılı.
Birçok uygulama işletim sistemiyle beraber geliyor olsa da ek ihtiyaçlarınız için tek tıklamayla ulaşabileceğiniz Marketplace birçok ek seçenek de sunuyor. Tek sorun ücretsiz uygulama kıtlığı. İşletim sistemi gereği kopyala-yapıştır seçeneği de olmaması bazen can sıkabiliyor.
Özetle LG E900, farklı bir akıllı telefon deneyimi yaşamak isteyenler için ‘mutlaka’ incelenmesi gereken seçeneklerden biri. (lg.com)