Yahoo'nun kovulan CEO'su ağzını fena bozdu

Yahoo'nun kovulan CEO'su ağzını fena bozdu
Yahoo'nun kovulan CEO'su ağzını fena bozdu
İnternet arama motoru Yahoo'nun yaklaşık 30 aydır CEO'luğunu yapan ve geçtiğimiz gün şirketin yönetim kurulu başkanı tarafından telefon görüşmesi sonucu işten çıkarılan Carol Bartz, Yahoo yönetimine küfür yağdırdı.

CEO 'luktan kovulduktan sonra ilk röportajını Fortune'a veren Bartz, Yahoo yönetimi için, "Bu insanlar beni s.... bıraktı. İşten kovulduğumu yüzüme söyleyebilecek kadar t...... değillermiş" diye konuştu.

Önceki gün işine son verilen Carol Bartz, işine son verilmesinin üzerinden 24 saat geçmeden Fortune'u arayarak yaşadığı süreci anlatmak istediğini söyledi. Salı günü Yönetim Kurulu Başkanı Roy Bostock'u aradığını, Bostock'un işten çıkarma metnini okuduğunu anlatan Bartz, "Ona Bu hazır bir metin. Bunu bana söyleyebilecek kadar t...... değil misiniz? Senin daha klas biri olduğunu sanıyordum' dedim" diye konuştu.

'APTAL OLMADIKLARINI GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR' 
2009 Ocak ayında Yahoo'nun CEO'luğuna getirilen Bartz, Google ve Facebook 'a karşı rekabet ortamı hakkında "2012’ye kadar olamayacağını söylediğim halde, onlar gelirde büyüme istiyor. Şimdi ise aslında aptal oldukları halde aptal olmadıklarını göstermeye çalışıyorlar" dedi. Yahoo'nun CEO'luğu koltuğuna geçici olarak getirilen Tim Morse için "Harika biri" diyen Bartz, 'Uzun vadede kim CEO olmalı?' sorusuna ise kendinden emin bir şekilde şu cevabı verdi: "Beni getirmeliler. Ne yapılması gerektiğini biliyorum." (Haberturk)


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Google

  ,

  Yahoo

  ,

  CEO

  ,

  yönetim

  ,

  Karşı