Radikal-çevrimiçi / Radikal2 / Seçmeler
Radikal-çevrimiçi
<  İ N T E R N E T  B A S K I S I  >  22 Ekim 2016 
 Kodunuz: Şifreniz: (Üye olmak istiyorum) 

 Ana Sayfa
 Yazarlar
 Yaşam
 Türkiye
 Politika
 Yorum
 Dış Haberler
 Ekonomi
 Spor
 Kültür/Sanat
 Haber Listesi
 Sanal Alem
 Radikal2
 Cumartesi
 Kitap

En aktif üyeler

Günün Sözü
Gerçek, onu öğrenen için, onu söyleyenden daha yararlıdır.
Blaise Pascal
Tarihte Bugün
Takvimler 22 ekim tarihini gösterdiği zaman...

1853 yılında,
Ermeni Maarif Komisyonu kuruldu.
1975 yılında,
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Daniş Tunalıgil, büyükelçiliği basan 3 terörist tarafından şehit edildi.

Radikal gazetesinin ekleri bayi satış tarihinden iki gün sonra internete aktarılmaktadır.

Haberi YazdırYazdır Haberi YollaYolla Radikal2 


Seçmeler

Oyuncular Tiyatro Grubu'nun "Kadife Çiçekleri" adlı oyunu, her cumartesi Cem Safran Sahnesi'nde.

21/03/2004 (458 defa okundu)

YARIŞMA
Liselerarası Web...
İstanbul'daki tüm liseleri web sitesine kavuşturma amacıyla düzenlenen "1884 Vakfı 2. İstanbul Liselerarası Web Yarışması" için son katılım tarihi 30 Nisan. "En İyi Web Sitesi Tasarımı" ve "En iyi Online Yıllık Tasarımı" kategorilerinde yapılacak yarışmada liselere verilen ödüllerin yanı sıra kişisel ödüller de var.
(0212-478 08 84)

DERGi
Ünlem
İki ayda bir yayınlanan sanat dergisi "Ünlem"in dördüncü sayısında geniş bir "Orhan Kemal" dosyası dikkat çekiyor. Dergide yazı, öykü ve şiirleriyle yer alan isimlerden bazıları ise Haydar Ergülen, Jale Sancak, Hüseyin Yurttaş, Avram Ventura, Cihan Demirci, Fırat Kutluk.
İFSAK Fotoğraf ve...
iFSAK Fotoğraf ve Sinema Dergisi'nin son sayısında dosya konusu olarak "Anı Fotoğrafı" inceleniyor. Gülümser İşçelebi söyleşisi ile Ömer Orhun, Vedat Ozan ve Merih Akoğul yazılarının da yer aldığı derginin sinema bölümünde Nil Gürpınar ve Berna Kuleli'nin yazıları ile Halit Refiğ söyleşisi var.
Mobimag
Mobil yaşam kültürü dergisi Mobimag'in Mart sayısında kapak konusu olarak dört markanın en çok merak edilen cep telefonu modelleri detaylı tanıtılıyor. İkinci el cep telefonu pazarındaki fiyatlardan operatör tarifelerine kadar birçok konunun yer aldığı dergide Selçuk Erdem'le mobil dünya üzerine yapılan bir söyleşi de var.

SERGİ
Nurcan Merdanoğulları
39. sanat yılını kutlayan Nurcan Merdanoğulları'nın yağlı boya resim
sergisi 26 Mart'a kadar Dega Sanat Galerisi'nde.
(0216-345 35 14)
Mehmet Güler
Akatlar'daki Galeri Binyıl, 27 Mart'a kadar Mehmet Güler'in kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.
(0212-351 97 13)
Remzi İren
Remzi İren'in Toprak Sanat Galerisi'ndeki 40. kişisel sergisi, 30 Mart'ta sona eriyor. Eserlerinde coşkulu renklerle doğa, kır ve deniz kıyılarından görünümlere yer veren İren'in kullandığı Anadolu folklor motifleri de dikkat çekiyor.
(0212-326 35 80)
Ebru Alpagut
Karşı Sanat Çalışmaları Poligon Galerisi'ndeki Ebru Alpagut sergisi 27 Mart'a kadar görülebilir. Sergide, kent yaşamının sıkışık mekânlarındaki insanın özel yaşamı ve dışarıdaki hali konu ediliyor.
(0212-245 15 08)

TİYATRO
Sevimli Oyuncaklar
Kent Jelibon Çocuk Tiyatrosu, Metin Coşkun'un yazdığı "Sevimli Oyuncaklar" oyununu ay boyunca Profilo Kültür Merkezi'nda sahneliyor. Çocukları sevdikleri şeylere ulaşmaları için fedakârlık yapmaları gerektiğini anlatan Fatih Gülnar yönetmenliğindeki oyun, her cumartesi - pazar saat 12.30'da izlenebilir.
(0212-230 16 18)
Kadife Çiçekleri
Oyuncular Tiyatro Grubu'nun, "Kadife Çiçekleri" adlı oyunu, ay sonuna kadar her cumartesi saat 19.00'da Cem Safran Sahnesi'nde izlenebilir. Paul Zindel'ın yazdığı oyunu Nüvit Özdoğru çevirisiyle Metin Arslan yönetiyor.
(0212-245 13 14)

MEKÂN
Punto
İstiklal Caddesi'nde açılan Punto, giriş katında Amerikan bar, alt katta şömineli romantik bir restoran, üst katta da şık bir bistro olarak hizmet veriyor. Aynı zamanda Çağdaş Gazeteciler Derneği İstanbul Şubesi'nin de lokali olan mekânda Türk mutfağının özgün yemeklerinden orijinal makarnalara, ev yapımı mandalina likörü gibi değişik içkilerden 10 çeşit kahveye kadar geniş bir yelpazede farklı lezzetler sunuyor. Grup kutlamaları için de tercih edilebilecek mekânda pazar kahvaltıları da var.
(0212-249 10 71)
Alegria
Beyoğlu'ndaki "Alegria", her çarşamba müşterilerini Ayhun Alpagut DJ'liğinde caz, blues ve Latin müziğinin en iyileri ile 60'lı ve 70'li yıllara geri döndürüyor. Mekân, Meksika, Güney ve Orta Amerika, Küba, Brezilya, İspanya mutfaklarından hazırladığı lezzetlerle beraber, rom ve tekiladan oluşan kokteylleri ile alternatifler sunuyor.
(0212-245 13 06)

MÜZİK
İtalyan Caz Günleri
23 Mart'ta başlayacak İtalyan Caz Günleri, İstanbul, İzmir ve Ankara'da yapılıyor. 23 Mart'ta İzmir'deki Atatürk Kültür Merkezi'nde konser verecek Quintetto di Paolo Fresu, ertesi gün de 22.30'da Nardis Jazz Club'da çıkarken, Quartetto di Nico Gori 24 Mart'ta Ankara Sheraton Otel'de, 27 Mart'ta ise İstanbul Nardis'te konser verecek. Orkestra Les Italien'in konserleri ve çeşitli atölyelerle devam edecek caz günleri, 30 Mart'ta bitiyor.
(0212-293 98 48)

KİTAP
Osmanlı ve Ötekiler
Oğuz Adanır'ın "Kapitalizm Öncesi Evrensel Kültür/Zihniyetten Günümüze Osmanlı ve Ötekiler" adlı kitabı çıktı. Kitapta, "Armağan/Potlaç Kültürü Üzerine Dünyadan Veriler" ve "Kapitalizm Öncesi Evrensel Kültürün En Üst Aşamalarından Biri: Osmanlı İmparatorluğu ya da Gerçek Doğru Tarihe Giden Yol Konusunda Yeni Sorunlar" gibi başlıklarla ele alının dört bölüm var. Oğuz Adanır, Kapitalizm Öncesi Evrensel Kültür/Zihniyetten Günümüze Osmanlı ve Ötekiler, Dokuz Eylül Yayınları, İzmir, 2004, 581 sf.

KONSER
Kazım Koyuncu
Laz-Karadeniz müziğini rock, funk gibi farklı sound'larla harmanlayan Kazım Koyuncu, 23 Mart'ta Babylon'da bir konser veriyor. Saat 21.30'da başlayacak konserde Koyuncu, "Hayde" adlı yeni albümünden parçalar seslendirecek.
(0212-292 63)
Cengiz Özkan
Halk müziği sanatçısı Cengiz Özkan yarın, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacak "Âşık Veysel'e Saygı Gecesi"nde solo bir konser verecek. Özkan'ın, Aşık Veysel türkülerinden oluşan son albümü "Saklarım Gözümde Güzelliğini"ndeki türküler de dahil birçok eseri seslendireceği konser saat 19.00'da başlayacak.
(0212-231 54 97)
Yuri Gandelsman
Akbank Oda Orkestrası'nın 24 ve 25 Mart tarihlerindeki konserlerinin konuğu Rus viyolacı Yuri Gandelsman. 24 Mart günü saat 20.00'de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde ertesi gün 19.30'da da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılacak konserlerde Hindemith, Schubert, Weber, Rautavaara ve Bartok'un eserlerine yer verilecek.
(0212-252 35 00)

SEMİNER
Klasik Türk Müziği
Gönül Paçacı'nın düzenlediği Klasik Türk Müziği seminerlerinin 22 Mart'taki konuğu Aleaddin Yavaşça. Klasik Türk Müziği'nin öğretim - aktarım biçim mekanları konulu seminer saat 18.00'le 20.00 arasında Atatürk Kitaplığı'nda.

Okuyucu yorumları
Bu haber için henüz hiçbir okuyucumuz yorum yapmamış. İlk siz olmak ister miydiniz? Yorumunuzu yazmak isterseniz lütfen tıklayın ve tüm okurlarımızla paylaşın!

Şu ana kadar değerlendirmeye katılan 45 üyemizin puan ortalamasını yanda görebilirsiniz. Puan verme işleminden yalnızca üyelerimiz faydalanabilir.
puan
8

 'Radikal2' ekimizdeki diğer haberler
» AKP ve İngilizlerin üçüncü yolu - TANJU TOSUN
» Modernleşme, demokratikleşme ve sol alternatif - E. FUAT KEYMAN
» Kürt-Arap gerginliği mi? - METE ÇUBUKÇU
» Önemli filmlerin oyuncusu - NAZAN ÖZCAN
» Kötü adam McNamara
» Biz hep evdeyiz, aslında! - AYŞE DÜZKAN
» Drew Ben'i dövüyor - Ekim Yücel
» Tiyatro kahramanların işidir - YEŞİM EYÜBOĞLU
» Şemseddin Sami'yi nasıl bilirdiniz?! - FAHRETTİN ÇİLOĞLU
» Diyar, Diyarbakır'da - SALİH KEVIRBIRİ
» Elektronik türküler - DONAT BAYER
» Rock'dan yüksek dereceyle mezun - MERT EMCAN
» İspanya dersleri - CİHAN DEMİRCİ
» Korsanlar neden var? - ÇAĞRI ÖZTÜRK
» Sanat mı yönetmelik mi? - UĞUR ŞİLE
» Bandocu - İSMAİL ÖZPEKİN
» Modanın toplumsal yüzü - HANDE İNANÇ
» Kariyer de yapıyorlar, çocuk da - FATMA KALPAKLI
» Futbolsever mafyanın halleri - HAKAN GÜLSEVEN
» Futbolda şiddetin kökenleri - TUĞRUL AKŞAR
» Aznar sendromu - AHMET İNSEL
» İşgalin birinci yılı - YILDIRIM TÜRKER
» Büyük Ortadoğu girişimi - AYŞE KADIOĞLU
» Kendini azınlık görme eğilimi - MEHMET ALİ GÖKAÇTI
» Çerkezim, AB yanlısıyım - DİLEK BAŞER/Kuala Lumpur
» Aşiret kadınları sevmez - ZEYNEP AKSOY
» Urfa'nın etrafı seçim - HANDAN ÇAĞLAYAN
» Komünist hareketin belgeleri - YALÇIN ERGÜNDOĞAN
» İşletmeyim, işletmesin, işletme - CAVİT IŞIK YAVUZ
» Estetik furyası

Haberi YazdırHaberi Yazdır Haberi YollaHaberi Yolla

ÖZLÜ SÖZ #400
"Merhaba Güzin Abla, 20 yaşında daha hayatının baharında bir genç kızım. Benim şu anda iki ilişkim var. Biri çok saf ve temiz kalpli, diğeri hukuk okuyor."
Güzin Abla'ya "Beni aldatanı seviyorum," diye dert yanan genç kızımız... Hukuk okuyanların potansiyel 'aldatıcı' olduğuna dikkat çekeriz.

Haber Arama
Site içinde aradığınız habere ait anahtar kelimeleri aşağıya yazıp 'Ara' düğmesine basınız.

Künye | Reklam Tarifesi | İletişim Sayfası | Eski Sayılar | Sıkça Sorulan Sorular | Kampanya Sözleşmesi | XML özetleri

© Radikal internet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Doğan Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.