1 milyar avroluk yatırıma doğru

Dünyanın önde gelen perakende zincirlerinden Metro Group'un 1990'dan bu yana Türkiye'de gerçekleştirdiği yatırımların tutarı...

İSTANBUL - Dünyanın önde gelen perakende zincirlerinden Metro Group'un 1990'dan bu yana Türkiye'de gerçekleştirdiği yatırımların tutarı, İstanbul ve Antalya'daki 150 milyon avroluk yeni yatırımlarla 1 milyar avroyu aşacak. Ümraniye'deki üstü açık M1 Meydan Alışveriş Merkezi ve Real Hipermarket ile Antalya Muratpaşa'daki Real Alışveriş Merkezi'nin temeli 2 Eylül Cuma günü törenle atılacak. 128 bin metrekarelik İstanbul ile 44 bin metrekarelik Antalya yatırımları, 2006 sonu ya da 2007 başında bitecek.
Söz konusu projeler ile Metro Group'un, ilk mağazanın açıldığı 1990 yılından bu yana Türkiye'ye yaptığı yatırımların toplamı 1 milyar avroyu geçmiş olacak. Metro Group Türkiye Temsilcisi Nurdan Tümbek Tekeoğlu, geçen yıl Metro Group Üst Yöneticisi Hans-Joachim Körber'in "Türkiye'ye önümüzdeki 3 yıl içerisinde 300 milyon avro yatırım yapacağız" sözlerini hatırlatarak, "Bu rakamın yarısı gerçekleşiyor" dedi.
Ümraniye M1 Meydan, Kartal'dan sonra grubun İstanbul'daki ikinci alışveriş merkezi olacak.