1 milyonu aşan C Serisi rekor kırdı

1 milyonu aşan C Serisi rekor kırdı
1 milyonu aşan C Serisi rekor kırdı

Ağustos ayında C Serisi nde yüzde 0.84 ten başlayan faiz oranlarıyla finansman desteği sunuluyor.

İSTANBUL - Mercedes-Benz Otomobil Grubu Satış ve Pazarlama Başkanı Dr. Joachim Schmidt, C Serisi sedanın Mart 2007 ve station modelinin Kasım 2007’de piyasaya sunulmalarından bugüne, bir milyon müşterinin yeni jenerasyon C Serisi tercih ettiğini söyledi.
Araçlar piyasaya sürüldüğünden beri 840 bin sedan ve 160 bin station olmak üzere toplam 1 milyon adetlik satış rakamına ulaştı. Dr. Schmidt, “C-Serisi’nin 1982’de pazara ilk girişinden bu yana Mercedes-Benz bu segmentte 8 milyondan fazla araç sattı. Satışların yüzde 25’lik payına sahip olan Amerika , C Serisi sedanın en büyük pazarı konumunda. Diğer büyük pazarlar ise Almanya ve Çin. C Serisi sedan satışları, yılın ilk yarısı dünya çapında yüzde 6 artış göstererek, geçen yıldan 120 bin 300 adet fazla satıldı” dedi.
C Serisi Türkiye ’de de büyük ilgi görüyor. Mercedes-Benz Türk ise, 1 Ocak’tan 31 Temmuz’a kadar otomobil satışlarını geçtiğimiz yıla göre yüzde 3 arttırdı. 2010’un temmuz ayı itibarıyla 4 bin 975 adetlik satış hacmine ulaşan şirketin bu rakama ulaşmasında en büyük katkıyı, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 2 bin 890 adetle C Serisi sağladı.
Mercedes-Benz Türk, C Serisi müşterilerine yeni bir kampanya sunuyor. Bu kampanya dahilinde, ağustos ayı boyunca C-Serisine özel yüzde 0.84 TL faiz oranıyla oluşturulan finansman seçenekleri bulunuyor. (Radikal)