'10 Eylül'de akaryakıt alma' kampanyası

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, 'Zamlara Seyirci Kalma! 10 Eylülde Akaryakıt Alma' kampanyasına destek almak için DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'i ziyaret etti.

ANKARA - Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, 'Zamlara Seyirci Kalma! 10 Eylülde Akaryakıt Alma' kampanyasına destek almak için DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'i ziyaret etti. DSP Genel Başkanı Sezer, IMF'nin nisan ayındaki raporuna göre, dünyada en pahalı benzinin Türkiye'de satıldığını söyledi. Türkiye'nin akaryakıttan alınan vergide de yine ilk sırada bulunduğunu ifade eden Sezer, akaryakıtın AB ülkelerine göre iki katı fiyatla satıldığını söyledi. Zeki Sezer, otoyol ve köprülere enflasyonun üç katı zam yapıldığını, memurlara ise yüzde 4-5 oranında zammın reva görüldüğünü belirtti.
Öte yandan kurşunsuz benzinin pompa fiyatında yüzde 1.7 indirim yapıldı. Ayarlamayla Ankara'da OPET, POAŞ ve Shell bayilerinde kurşunsuz benzin 2.83 ile 2.88 YTL arasında satılacak. Kurşunsuz benzinin fiyatı İstanbul'da 2.84 YTL ile 2.89 YTL düzeyinde belirlendi.