10 numara kazanç

10 numara kazanç
10 numara kazanç
İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Bayrampaşa'da doğup büyüyen Arda Turan, 24 Mayıs'ta Lizbon'da Şampiyonlar Ligi finaline çıkacak. Bu sezon hem İspanya Ligi'nde hem de Avrupa da takımını sırtlayan Turan'ın yeşil sahalardaki başarısı gelirlerine de yansıyor.
Haber: CEYHUN KUBURLU / Arşivi

Bu sezon dünyanın en değerli spor organizasyonlarının başında gelen Şampiyonlar Ligi finaline bir Bayrampaşalı damga vuracak. İstanbul ’un en eski semtlerinden biri olan Bayrampaşa’da doğup büyüyen Arda Turan, ekonomik açıdan en değerli spor organizasyonlarından birinde kupayı kaldırmak için mücadele edecek. Bu sezon hem Avrupa’da hem de İspanya Ligin de takımını sırtlayan Arda Turan’ın yeşil sahalardaki başarısı gelirlerine de yansıyor. Atletico Madrid’te 3.7 milyon Euro’ya imza atan Milli futbolcunun, saha dışı kazancıyla yıllık geliri 6 milyon Euro’yu aşıyor. Arda Turan’ın yatırımları ise emlak ve e-ticaret alanında yoğunlaşıyor.

Arda Turan'a iki dev talip


2017’ye kadar uzattı

Galatasaray ’dan Atletico Madrid’e giderken 2.5 milyon Euro’luk sözleşmeye imza atan Turan’ın başarılı performansı Avrupalı kulüpleri de harekete geçirmişti. Atletico Madrid geçtiğimiz sezon Arda Turan’a yeni bir sözleşme hazırlayarak yıllık ücretini de 3.7 milyon Euro’ya çıkardı. İspanyol takımı Arda Turan’ın sözleşmesini 2017 yılına kadar uzattı. Takımının en çok kazanan oyuncularından biri olan Arda Turan’ın değeri ise 25 milyon Euro. Turan’ın primler ve bonuslardan ise yılda 1.3 milyon Euro’dan fazla kazandığı tahmin ediliyor. 

Reklamlardan kazanıyor

Özellikle Atletico Madrid’e transfer olmasının ardından Arda Turan bir çok markanın da reklam yüzü oldu. Turan, Türkiye Finans, Simit Sarayı, DeFacto, Turkcell, Clear ve Bank of Azerbaijan için kamera karşısına geçti. Markalar Arda Turan’ı reklam yüzü yapmak için yaklaşık 700 bin Euro ödüyor.

'G.Saray bayrağı değil Türk bayrağı açacağım'


Gayrimenkule yatırıyor

Arda Turan gelirini daha çok gayrimenkul yatırımlarına harcıyor. Son dönemlerde İstanbul’daki lüks konut projelerine yatırım yapan Turan, en son Selenium Ataköy projesinden 1 milyon liraya iki daire satın aldı. Daha önce Bayrampaşa’dan 870 bin dolarlık arsa alan Turan, bir çok konut projesini de yakından inceliyor. Turan, Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitesi lidyana.com’un da ortakları arasında yer alıyor.

Arda'yı izlerken kalp krizi geçirdi

bigPara.com