10 teknogirişimci genç Silikon Vadisi yolunda

Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, bakanlık olarak 100 bin lira hibe desteği verdikleri 10 teknogirişimci genci 3 aylık süreyle Silikon Vadisi’ne göndereceklerini belirterek, “Başvurular için son gün yarın” dedi.
Ergün, Bakanlık tarafından verilen Teknogirişim Sermaye Desteği programından yararlanan teknogirişimci gençler arasından bazılarını 10’arlı gruplar halinde 3’er aylık periyotlarla ABD ’deki Silikon Vadisi’ne göndermeye bu yıl başlayacaklarını bildirdi. Bakanlığın Teknogirişim Sermaye Desteği’nden yararlanmış girişimciler arasından 10 kişinin seçileceğini söyleyen Ergün, gençlerin 3 ay boyunca Silikon Vadisi’nde kalacaklarını kaydetti. Ergün, söz konusu girişimcilerin tüm masraflarını karşılayacaklarını söyleyerek girişimci başına 30 bin lira destek vereceklerini ifade etti.
Bu yıl ilk defa uygulanacak programa, 2009, 2010 ve 2011 yıllarında Enformasyon ve Elektromekanik/Elektrik alanlarında Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı’ndan yararlanmış kişiler başvurabilecek. Ön elemeyi geçen 40 girişimci içerisinden 10 kişi TÜBİTAK tarafından seçilerek yurtdışına gönderilecek. Programa başvurmak isteyen kişilerin başvuru dokümanını bugün mesai bitimine kadar “teknogirisim@sanayi.gov.tr” e-posta adresine göndermesi gerekiyor. {AA}

bigPara.com