100 TL uygulaması bugün başlıyor

100 TL uygulaması bugün başlıyor
100 TL uygulaması bugün başlıyor
Yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarına harç uygulaması bugünden itibaren başlıyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), yurtdışından yolcu beraberinde getirilen ve 100 liralık harcı vergi dairelerine yatırılan cep telefonlarının, abone merkezlerince kayıt altına alınma işlemini bugünden itibaren başlayacağını duyurdu. Kayıt işlemlerinde, 100 liralık harcın yatırıldığına dair belge , pasaport sahibinin TC kimlik numarası veya pasaport seri numarası ile cihazın IMEI numarası bulunması gerekiyor. ( EKONOMİ SERVİSİ)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/109157610915762

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haraçta son nokta.! - Erdem Yılmaz

  Dizel araç sahipleri (ticari araçlar özellikle) on numara yağ kullanıyorlar diye-memlekette mazottan daha ucuz çünkü- bu yağ sınıfına ek bir vergi uygulamışlardı(1 seneden çok olmamıştır diye tahmin ediyorum). Açıklamaları da aynen böyleydi verginin nedenini saklamıyorlardı yani ve ben "yok artık bu kadar da olmaz" demiştim. Ve şimdi görüyorum ki adamların vizyonu çok daha genişmiş..

  yetmez - keryil

  bence falakaya da yatırsınlar yurtdışından telefon getireni. sen nasıl olur da yurtdışından yarı fiyatına telefon alıp da zavallı ithalatçılarımızı mağdur edersin? vergiler yüksek, devlet kazanıyor. fiyatlar yüksek, ithalatçı kazanıyor. bir tek tüketici kazanmıyor. e o da kazanmayıversin arkadaşım, devletin görevi ortalama vatandaşa hizmet etmek mi ki sanki? sonuçta birisi kaybetmek zorunda, e bu devlet de olmaz zengin de olmaz. kaybedecekse zaten kaybetmişler, yani halk kaybetsin.