1000 kişi 5.4 bin YTL'lik Siemens buzdolabı aldı

Siemens'in Almanya'da ürettirerek geçen yıl Türkiye pazarına sunduğu ve 5 bin 448 YTL'den satılan TV'li buzdolabı coolMedia, kuruluşun hedeflerini revize etmesine neden oldu.
Haber: SATFİYE YUVA KİREÇCİ / Arşivi

İSTANBUL - Siemens'in Almanya'da ürettirerek geçen yıl Türkiye pazarına sunduğu ve 5 bin 448 YTL'den satılan TV'li buzdolabı coolMedia, kuruluşun hedeflerini revize etmesine neden oldu. coolMedia serisi buzdolabı belli bir gelire sahip, daha küçük metrekarelerde yaşayan, buna karşılık teknolojik ürünleri kullanmayı sevenler tarafından alınıyor.
coolMedia serisi buzdolabında televizyon izleme keyfini soğutucu cihazla birleştirdiklerini söyleyen Siemens Ev Aletleri Satış Direktörü Haluk Çelebioğlu, "Geçen yıl Türkiye pazarına sunduğumuz ürünün satış hedefini, tüketicilerden gelen yoğun talep nedeniyle revize ettik ve arttırmak durumunda kaldık. Siemens Ev Aletleri'nin Türkiye satış hedefi başta 250 adetken 2005 yılı sonunda yaklaşık 1.000 adete ulaştı. 2006 yılı sonuna kadar beklentilerimiz bin 500 adet coolMedia buzdolabı satmak. Ama fiili satışın bunun çok üzerinde gerçekleşeceğine inanıyoruz" dedi.
Ürünün 5 bin 448 YTL'den satıldığını belirten Çelebioğlu sözlerine şöyle devam etti: "Siemens'in tüm ürün stratejisinde mutfak evin merkezinde yer alıyor. Mutfak, bizim için sadece yemek hazırlanan bir mekân olmanın ötesinde yemeklerin keyifle yenildiği, dostlarla sohbet edilen, kısacası yaşanılan bir lezzet durağı oluyor. Siemens'in bu mutfak anlayışı ve yeni sloganı 'Siemens. Gelecek Evinizde' konsepti çerçevesinde bu seri buzdolapları TV izleme keyfini soğutucu cihazla birleştirerek mükemmel bir kombinasyon sağlıyor."
coolMedia buzdolabının, anten bağlantısı sayesinde normal TV kanallarını izleme fırsatı sunduğunu belirten Genel Müdür Haluk Çelebioğlu, "Scart girişleri sayesinde de diğer elektronik ekipmanlarını bağlayarak örneğin DVD'de sevdiğiniz bir filmi veya bağladığınız kamera ile aile görüntülerinizi izleyebilmeniz mümkün. Ekran, 45 derecelik açılarla sağa, sola çevriliyor" bilgisini verdi.
Çelebioğlu şöyle konuştu: "Bu ürünü piyasaya sunmaktaki amacımız teknolojinin standart dışı bir uygulamasını göstererek tüketicilerimizin yaşam kalitesini artırmak. Ürünü yaşadığı alanları keyifli hale getirmek isteyenler ve bunun için gereksiz alan kullanmak istemeyenler alıyor. Bunlar mutfağı küçük olanlar ya da minimalist akımı sevenler."