11 bin bankacı işinden olacak

11 bin bankacı işinden olacak
11 bin bankacı işinden olacak
ABD'li bankacılık grubu Citigroup 11 bin çalışanının işine son verecek.

Citigroup aralarında Türkiye 'nin de olduğu 5 ülkede bireysel bankacılık faaliyetlerine son verecek veya küçültecek. Türkiye'de bireysel bankacılıktan çıkacak olan Citigroup, Türkiye'de ticari ve kurumsal bankacılık faaliyetine yoğunlaşacağını bildirdi. Türkiye'de bireysel, ticari ve kurumsal bankacılık alanında kendi adıyla hizmet veren Citigroup’un ayrıca Citibank Overseas Investment Corp aracılığıyla Akbank 'ta yüzde 9.9 hissesi bulunuyor. Citigroup, Türkiye dahil 5 ülkede bireysel bankacılık faaliyetini küçülteceğini veya satacağını vurguladı. Banka ayrıca maliyetleri azaltma programı kapsamında 11 bin çalışanın işine son verileceğini açıkladı.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Banka

  ,

  Akbank

  ,

  hizmet

  http://www.radikal.com.tr/111073811107382

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  11 bankacı işinden olacak hk. - sizin değil

  Ben ozan ve halk şairi kenan yazıcı.Bence Citibank ve diğer bankalar gibi şubelerini azaltabilirler.Birde yabancı bankalar çalıştırdıkları personelin kazanmış olduğu tüm haklarını iade ederek vererek çıkartıyorlar.Ülkemizde ise, bu durumun tersini yapıyorlar.Araki şirketleri ve yerlerini bulasın ülkemizde.Bu durumdan dolayı ben yabancıların bu tutumlarını gıbta ile izlemekteyim.O 5 ülkeden çalışanlardan biri de ülkemizdeki insanlar,allah onların rızıklarınında başka kapılardan vermesine yardım eder inşallah.Demekten başkaca elimden bir şey gelmiyor.Ancak yazmaktan başka.Teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyorum.

  YAKINDA TÜRKİYE - orhanbaba032006

  Citigroup bankacılıkta istihdam azaltmasına gidecekmiş.bakkal dükkanı gibi şube açan ülkemizdeki bankalar içinde ülkemizde aynı durum uzak değildir.şimdilik gazla devam ediyorlar.O zaman göreceğiz teğetmi geçti başka birşeymi