13-14 Aralık'ta köprüde eylem var

KESK'e bağlı Yapı Yol-Sen, taleplerinin karşılanması için 13-14 Aralık tarihlerinde tüm otoyol ve köprü gişelerinde iş yavaşlatma eylemi yapacak.

ANKARA - KESK'e bağlı Yapı Yol-Sen, taleplerinin karşılanması için 13-14 Aralık tarihlerinde tüm otoyol ve köprü gişelerinde iş yavaşlatma eylemi yapacak.
Yapı Yol-Sen Başkanı Bedri Tekin, otoyol ve köprü geçişlerinin ücretsiz olması ve gişe memurlarının ağır çalışma koşulları nedeniyle erken emekli olabilmeleri için üç ay önce iş yavaşlatma eylemi yaptıklarını hatırlattı. Eylemin ardından Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'nca bu iş kolunda çalışanlara ek tazminat ödenmesini öngören bir tasarı taslağı hazırlanarak Başbakanlığa gönderildiğini belirten Tekin, taslakla ilgili hiçbir çalışma yapılmadığını söyledi. Tekin, gişe memurlarının can güvenliği olmadan günde 10 saat çalıştıklarını, maaşlarının ise 650-700 YTL civarında olduğunu vurguladı.
Talepleri karşılanmadığı için 13-14 Aralık'ta otoyol ve köprülerde iş yavaşlatacaklarını ifade eden Tekin, 13 Aralık'ta İstanbul'da Fenerbahçe'nin UEFA Kupası maçı olacağına da dikkati çekti. Tekin, amaçlarının vatandaşlara trafikte çile çektirmek olmadığını söyleyerek, "Vatandaşlar da akaryakıttan alınan vergilere, otoyol ve köprülerin paralı olmasına karşı sesini duyurmalı. Eylemimiz vatandaşın da sesi olacak" dedi.