1500 kişilik mevsimlik işe 20 bin başvuru

Rize'de, Çaykur'un 1500 mevsimlik işçi alacağını açıklaması üzerine, İŞKUR İl Müdürlüğü'ne şu ana kadar 20 binin üzerinde başvuru olduğu belirtildi.

RİZE - Rize'de, Çaykur'un 1500 mevsimlik işçi alacağını açıklaması üzerine, İŞKUR İl Müdürlüğü'ne şu ana kadar 20 binin üzerinde başvuru olduğu belirtildi. İŞKUR İl Müdürü Yahya Kanbur, bir süre önce, Çaykur'dan resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen, bazı yerel yayın organlarında Çaykur'a 3 bin işçi alınacağı yönünde yayın yapıldığını, bunun üzerine kısa sürede kurumlarına 15 bin başvuru olduuğunu belirtti.
Çaykur'a hücum
O dönemde Çaykur'un işçi alımı için planı olmadığının açıklanmasının ardından başvuruların azaldığını ifade eden Kanbur, "Biz zaten yıl boyunca başvuruları kabul ediyoruz. Ancak 15 gün önce Çaykur'un 1500 mevsimlik işçi alacağını duyurmasının ardından kurumumuza yapılan başvurular yeniden arttı" dedi.
Çaykur'un işçi alımı yapacağını açıklamasına rağmen zamanının henüz belli olmadığını, dolayısıyla özellikle bu kuruluş için başvuru kabul etmediklerini ifade eden Kanbur, "Bunu başvuran kişilere de anlatıyoruz. Ancak yine de vatandaşlarımız 'Ben başvurumu yapmış olayım' düşüncesiyle müracaatlarını yapıyor. Şu ana kadar yapılan başvurular ise 20 bini geçti" dedi.