166 bin YTL ile kurtuldular

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in bir CHP milletvekilinin ihbarıyla yapıldığını bildirdiği İstanbul'daki kaçak akaryakıt operasyonu kapsamında yakalanan üç kişi, 166'şar bin YTL para cezasına çarptırılarak mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

İSTANBUL - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in bir CHP milletvekilinin ihbarıyla yapıldığını bildirdiği İstanbul'daki kaçak akaryakıt operasyonu kapsamında yakalanan üç kişi, 166'şar bin YTL para cezasına çarptırılarak mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Sirkeci Kaçakçılık İstihbarat Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerince geçen hafta gerçekleştirilen, yaklaşık 20 ton kaçak akaryakıtın ele geçirildiği operasyon kapsamında yakalanan S.S, R.T. ve A.İ, haklarında yasal işlem uygulanmak üzere İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.
İşlemler sonucu 166'şar bin YTL para cezasına çarptırılan 3 kişi, daha sonra serbest bırakıldı. Bu arada, kaçak yakıtın naklinde kullanılan 2 deniz aracına el konulduğu, ele geçirilen akaryakıtın analizinin de sürdüğü belirtildi. Tüzmen, CHP'li milletvekilinin akaryakıt kaçakcılığına ilişkin ihbarını "Güzel bir davranış" olarak överken, "Toplum olarak kendi kendimizi temizlemek zorundayız" dedi. Devlet Bakanı Tüzmen, vatandaşları gördükleri yolsuzluklarını bildirmeye davet etti.