'17 Nisan'a yetişebilir'

Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Türkiye-Uluslararası Para Fonu (IMF) ilişkileri ile ilgili olarak, IMF cephesindeki gelişmelerin pozitif olacağını duyurdu.

ANKARA/LONDRA - Uluslararası yatırım bankası Deutsche Bank, Türkiye-Uluslararası Para Fonu (IMF) ilişkileri ile ilgili olarak, IMF cephesindeki gelişmelerin pozitif olacağını duyurdu.
Deutsche Bank tarafından yapılan analizde, IMF heyetinin, niyet mektubunun güncelleştirilmesi için 4 Nisan'da Türkiye'de çalışmalarına başlayacağı hatırlatılarak, hükümetin, IMF tarafından istenilen yapısal reform yasalarını 16-17 Nisan tarihindeki IMF-Dünya Bankası Bahar Dönemi toplantıları öncesinde tamamlayarak, yeni niyet mektubunu bu toplantılar öncesinde IMF'ye sunulmaya hazır hale getirmeye çalışacağı da kaydedildi.
Deutsche Bank'ın hazırladığı analizde, küresel ekonomik gelişmelerin, Türkiye gibi gelişmekte olan piyasalar için çok olumlu olmayan bir dönemde, Türkiye'nin IMF ile anlaşmaya varmasının önemine dikkat çekildi ve hükümetin de bu çerçevede, reform yasalarına hız verdiği kaydedildi.