198 bin sözleşmeli personel kadroya alındı

198 bin sözleşmeli personel kadroya alındı
198 bin sözleşmeli personel kadroya alındı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 187 bini 4-B'li olan 198 bin 38 sözleşmeli personelin memur kadrosuna atandığını bildirdi

Çelik, CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar'ın yazılı soru önergesine verdiği cevapta, KHK'yla Devlet Memurları Kanunu'na eklenen geçici madde uyarınca, şartları taşıyan 4-B'lilerden belirlenen süre içinde başvuranların kadroya alındığını kaydetti.

Faruk Çelik, bu kapsamda, 21 Aralık 2011 tarihi itibariyle 4-B'li olarak istihdam edilen 187 bin 280, Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde Sözleşmeli Sağlık Personeli Çalıştırılması ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun uyarınca istihdam edilen 10 bin 758 olmak üzere, toplam 198 bin 38 sözleşmeli personelin memur kadrolarına atandığını ifade etti.

Bu kanunlara göre istihdam edilenlerden, ayın veya haftanın bazı günleri ya da günün belirli saatleri gibi kısmi zamanlı çalışanlar ile yükseköğretim kurumlarının araştırma-geliştirme projelerinde proje süreleriyle sınırlı olarak çalışan sözleşmeli personelin kapsam dışında tutulduğunu belirten Çelik, belediye ve il özel idarelerinde istihdam edilen sözleşmeli personelin istihdam şeklinin Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin B fıkrası kapsamına girmediğini belirtti.

Çelik, sözkonusu Kanun ile Belediye Kanunu uyarınca istihdam edilen sözleşmeli personele ilişkin düzenlemelerin farklı mevzuat hükümlerine dayandığını bildirdi.(aa)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/107881610788161

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KAMU ŞİŞİRME MALİYETİ - HARAYDIN

  Yunanistan şişirdiği kamudan 150bin kişi atmak zorunda. Müstemleke şartlarında anlaşma yapmak zorunda kaldı, niye, kamu şişmesinden. Marifet kamu şişirip patladıktan sonra kamudan adam atmak değil marifet kamuyu şişirmemektir. Kamu adam almamalı iş kurulmasına öncülük etmeli, iş kolları bulmalı ki o kola kamu işçi özel sektör ortak edilsin, sonra kamu çekilsin özel sektör işçi ile ortak yeni bir iş düzeni ortaya çıksın. İşçiyi köle olarak çalıştırmaktan da, kamuyu şişirmekten de patladığı zaman toz olmaktan da en hayırlı yöntem budur.Örnek yerli oto efsanesi. Efsaene olmaktan gerçek hayata dönmeli.Tek çare kamu artı japon yada Malezyalı bir şirket artı işçi yüzde 50, bir patron yüzde 20, parça üreticileri, her ilde bir bayi yüzde 30 ile yeni bir şirket kurmak. Parçaları Konya, Kayseri, Gaziantep te üretmek. Hedef pazar:AFRASYA(Avrupa, Asya, Afrika), ilk alıcı yerli pazar. İlk model elektrikli ve 1100 motor küçük ikinci el altı ve acemi arabası. Yöntem ikinci araca süper teşvik, ehliyet yaşı 17, 17 ila 19 yaş arası 3 yıl acemilik devrinde yalnız bu aracı kullanan B1 tipi ehliyet.