2 milyar dolarlık Hulu avı

2 milyar dolarlık Hulu avı
2 milyar dolarlık Hulu avı
Google, Yahoo ve Microsoft, internet üzerinden televizyon izleme platformu olan Hulu'nun peşine düştü. Hulu finans danışmanları, satış için görüşmelerin başladığını açıkladı.

Hulu’ya aralarında AT&T’nin de bulunduğu 12 farklı şirketten teklif geldiği belirtiliyor. Reklam ve üyelik gelirlerinden yıllık 500 milyon doların üzerinde kazanan platforma analistler, 2 milyar dolar fiyat biçiyor. Hulu’nun ortakları arasında Rupert Murdoch’ın sahibi olduğu News Corporation, NBC Universal TV kanalının da bünyesinde bulunduğu Comcast Corporation ve Walt Disney gibi ünlü şirketler de bulunuyor. Öte yandan şirket 1 milyon kullanıcısından aylık 7.99 dolar üyelik ücreti alıyor.

ALAN KARLI ÇIKACAK
Hulu’yu satın alan şirket farklı modellerini de kazanmış olacak. Şirketi Google alırsa, Youtube için planlanan profesyonel içerik sağlama projesi hızlanacak. Microsoft, film ve TV kanallarını oyun konsolu olan Xbox’tan sunmayı planlıyordu. Alırsa çalışmalar hayata geçecek. Microsoft spor kanalı ESPN ve Hulu Plus yayınlarını oyun konsolu üzerinden yayımlayabilecek. Yahoo ise Hulu yayınları ile içeriklerini çeşitlendirecek.

HULU NEDİR?
Hulu internetten dizi ve film izleyip televizyon kanallarını takip etmenizi sağlayan bir program. Program sadece ABD sınırları içerisinde hizmet verebiliyor. Bilgisayar ve mobil cihazlarda kullanılabilen Hulu HD görüntü kalitesinde de hizmet verebiliyor. Ayrıca bilgisayar ve mobil cihazların yanında ‘set-top-box’ sistemi ile alıcı ve televizyon arasında da görüntü sağlayabiliyor.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Google

  ,

  spor

  ,

  Reklam

  ,

  Oyun

  ,

  Yahoo

  ,

  Ünlü

  ,

  Bilgisayar

  ,

  dizi

  ,

  film

  ,

  ,

  şirket

  ,

  hizmet