200 bininci Boxster banttan indi

Tanıtımı ilk kez 1996 yılında yapılan ve 10 yıl içinde 150 bin adetten daha fazla satması beklenmeyen Porsche'nin Boxster modelinin 200 binincisi, üretim bandından çıktıktan sonra sahibine teslim edildi. Boxster ailesi...

İSTANBUL - Tanıtımı ilk kez 1996 yılında yapılan ve 10 yıl içinde 150 bin adetten daha fazla satması beklenmeyen Porsche'nin Boxster modelinin 200 binincisi, üretim bandından çıktıktan sonra sahibine teslim edildi. Boxster ailesi, Türkiye'de Doğuş Otomotiv-Porsche güvencesiyle 91 bin 500 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Son olarak bu yıl içerisinde özellikle motorlara yönelik geliştirme operasyonu çerçevesinde yenilenen Porsche Boxster, 2005-2006 Ağustos döneminde 27 bin 906 adetlik satış adediyle de yıllık periyotta satış rekoru kırmmıştı.
Porsche Boxster Üretim ve Lojistikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Macht, 10 yıl önce kimsenin bu roadsterin böyle büyük bir satış başarısına imza atacağına inanmadığını vurguladı. Bununla beraber bugün gelinen noktada hem Zuffenhausen'de hem de Valmet'in Finlandiya'daki fabrikasında Boxster üretiminin devam ettiğini hatırlatan Michael Macht, bu sonucun Porsche markasının tüm çalışanlarına gelecek vizyonu açısından en iyi motivasyon kaynaklarından biri olduğunun da önemle altını çizdi.