200 milyon yeni işe ihtiyaç var

200 milyon yeni işe ihtiyaç var
200 milyon yeni işe ihtiyaç var

Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu 45. Uluslararası Seçim Paneli etkinliğinde bir araya geldi.

Endeavor Türkiye bu yıl destekleyeceği girişimcileri belirledi. Değerlendirmeler sonucunda Türkiye'den Hediyemo şirketini temsilen Altuğ Acar, Pınar Kart Acar ve Unnado.com'u temsilen de Göktuğ Okan Oğuz, Haldun Uraz Endeavor Girişimcisi seçildi.

Endeavor Türkiye bu yıl destekleyeceği girişimcileri belirledi. Değerlendirmeler sonucunda Türkiye’den Hediyemo şirketini temsilen Altuğ Acar, Pınar Kart Acar ve Unnado.com’u temsilen de Göktuğ Okan Oğuz, Haldun Uraz Endeavor Girişimcisi seçildi.
Suzan Sabancı Dinçer, Ali Koç, Vuslat Doğan Sabancı, Ebru Özdemir, Murat Özyeğin gibi dünyasının önde gelen isimleri tarafından kurulan ve etkin girişimcileri tespit edip destekleyen Endeavor Derneği’nin “Endeavor 45. Uluslararası Seçim Paneli” etkinliği İstanbul ’da Çırağan’da düzenlenen gala gecesiyle sona erdi. 1-3 Ekim 2012’deki Uluslararası Seçim Paneli’nde 12 şirketi temsilen 19 kişi Endeavor Girişimcisi seçildi. Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, dünyada 200 milyon yeni işe ihtiyaç duyulduğunu ve bu rakamın 8 sene sonra 500 milyona çıkacağını söyledi. Tahincioğlu, “Son beş senede 3 bin girişimci ile tanıştık. Bunlardan 29 şirketi temsilen 44 etkin girişimciye destek vermeye devam ediyoruz” dedi. Yönetim Kurulu Üyesi Suzan Sabancı Dinçer ise, Akbank olarak girişimcilere özel 41 milyon liralık kredi havuzu açtıklarını, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç ise girişimcilere her konuda danışmanlık yapmaya hazır olduklarını bildirdi.