2006 Türkiye Grand Prix'si şerefine siparişle Megane F1

Renault'nun 2005 yılında elde ettiği Formula 1 şampiyonluğunu kutlamak için Renault Sport Technologie, Megane F1 Team isimli yeni bir özel seri geliştirdi.

İSTANBUL - Renault'nun 2005 yılında elde ettiği Formula 1 şampiyonluğunu kutlamak için Renault Sport Technologie, Megane F1 Team isimli yeni bir özel seri geliştirdi. 26-27 Ağustos tarihlerinde İstanbul Park'ta düzenlenecek 2006 Türkiye Grand Prix'si şerefine sınırlı sayıda üretilen Renault Megane F1 Team özel seri araçlar sipariş üzerine Türk müşterisiyle de buluşabilecek. Bu araç kullanıcısına Formula 1 heyecanını gündelik hayatta otomobil kullanırken de yaşatmış olacak.
Alp mavisi
Alp Mavisi renkli Renault Megane F1 Team'de, parlak siyah renkli 18" BeBop alüminyum jantlar ve yaldızlı siyah renkli dış dikiz aynaları bulunuyor. Ayrıca aracın ön çamurluklarıyla ön ve arka tamponlarında Renault F1 Team logosu yer alıyor. Renault Megane F1 Team özel seri'de 4x15W radyo CD MP3 ve mavi renkli özel tasarım Recaro koltuklar bulunuyor. Üzerinde 'Markalar Şampiyonu' ibaresi yer alan 'Renault F1 Team' plaketi kabin içini süslüyor. Megane F1 Team özel serisi, istendiğinde devre dışı bırakılabilen ESP ve 235/40 R18 Dunlop SportMaxx lastiklerle donatılan spor şasiyle sunuluyor. Bu şaside sertlik hissini ve viraj geçiş hızını artıran özel arka amortisör yay grubu kullanılıyor.
Megane Sport fiyatına
Megane Renault Sport bazında oluşturulan bu özel serinin sahip olduğu 2.0 turbo 16v motor, yüksek viteslerde bile atak ve sürekli bir güç sağlayarak 225 beygir güç, 300 Nm tork sunuyor. Altı kademeli manuel vites kutusu motorun canlılığını ortaya koyduğu gibi aynı zamanda uzun mesafelerde yakıt tüketimi ve ses düzeyi kontrolünü sağlıyor. Renault Megane F1 Team 6.5 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza çıkıyor. Karma sürüşte 100 kilometrede 8.8 litre yakıt tüketiyor. Megane F1 Team'in fiyatının Renault Megane Sport seviyesinde olması bekleniyor.
(Radikal)