2006'da 5 milyon şişe yerli oje satacak

Charme, Catherine Arley ve Elite Cosmetics markalarının yaratıcısı Alfar Kozmetik, 2006 yılında kozmetik ürünleri olan oje...
Haber: DİLEK BALABAN / Arşivi

İSTANBUL - Charme, Catherine Arley ve Elite Cosmetics markalarının yaratıcısı Alfar Kozmetik, 2006 yılında kozmetik ürünleri olan oje, rimel ve toz grubundan 9.5 milyon ürünü piyasaya sunmayı planlıyor.
Şirketi kurumsallaştırmayı amaçlayan Genel Müdür Zafer Yazan, önümüzdeki ay Beylikdüzü'nde hazırlanan yeni tesislere taşınacaklarını açıkladı. Yeni tesisle üretim alanının 4 bin metrekareden 15 bin metrekareye çıkacağını belirten Yazan, üretim kapasitelerinin artacağını ifade etti. 2006 yılında 5 milyon şişe oje, 3 milyon ambalajlı toz grubu ve 1.5 milyon kutu rimel, maskara üretmeyi planladıklarını söyleyen Yazan, Türkiye'deki 70 milyon dolarlık kozmetik pazarında 20 milyon dolar ciro elde edeceklerine dikkat çekti.
25 yıllık üretici
Ukrayna, İran, Arnavutluk, Bulgaristan ve Azerbaycan ülkelerine 5 milyon dolar ihracat yapıldığını aktaran Yazan, "Rusya gibi zor bir pazarda henüz isteğimiz hedefleri yakalayamadık. Rusya, büyük bir pazar olmasına rağmen güvenerek çalışacak kişileri bulmakta zorlanıyoruz. Fakat hedefimiz Rusya'da büyük rakamlara ulaşmaktır" diye konuştu. Catherine Arley markalı ürünlerin 25 yıllık bir geçmişi olduğunu vurgulayan Yazan, 1991 yılında da Elite Cosmetics ürünlerini piyasaya sunduklarını söyledi. 1998 yılında ise Charme markasını yarattıklarını dile getiren Zafer Yazan, Alfar'ın pazarda bu üç markayla yer aldığı bilgisini verdi.
Sırada erkekler var
Makyaj ürünlerinin yanı sıra duş jeli, deodorant, şampuan gibi erkeklere hitap eden ürünlerin satışını yaptıklarını belirten Yazan, Elite markasının gelir seviyesi yüksek kesime hitap ettiğini ifade etti.
Zafer Yazan, bebek ürünlerine olan ilginin giderek arttığını vurgulayarak, bebek kozmetiğinin Türkiye'de yeni bir sektör olma yolunda ilerlediğine dikkat çekti. Baby Looney Tunes markasıyla satış yaptıklarını açıklayan Zafer Yazan, önümüzdeki dönemde Super Man, Batman, Bratz markalarını piyasaya sunacaklarını söyledi. Bebek ürünlerinin satışının hızla artacağını ifade eden Zafer Yazan, erkek kozmetiğinde yeni projelerinin olduğunun sinyalini verdi.