'2007'de ciromuz yüzde 15 artar'

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 2006 yılı sonu itibarıyla topluluğun kombine ciro rakamının 21,8 milyar YTL olacağını tahmin ettiklerini, 2007 yılında ise...

İSTANBUL - Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 2006 yılı sonu itibarıyla topluluğun kombine ciro rakamının 21,8 milyar YTL olacağını tahmin ettiklerini, 2007 yılında ise ciroda yaklaşık yüzde 15'lik bir büyüme beklentileri olduğunu açıkladı.
Sabancı, elektrik enerjisi pazarında üretim ve dağıtım alanında 2010'a kadar yüzde 15'lik pazar payı hedeflediklerini de aktardı. Sabancı, bu yıl Türkiye'de yaşanan dalgalanmalara işaret ederek, bu test karşısında Türk ekonomisinin başarılı sınav verdiğini vurguladı.
'Gevşeme olmayacak'
Sabancı, "2001 krizinde Türkiye'den çıkan fon, bu son dalgalanmada çıkandan daha azdı. Ancak finans sistemi çökmüştü. Bu dalgalanmada ise böyle bir şey yaşanmadı. Bu, artık Türk ekonomisinin krizlere karşı daha sağlam durduğunu gösteren bir kanıttır" dedi. Sabancı, ekonomi yönetiminde 2007'de cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler nedeniyle bir gevşeme olmayacağına inandığını da ifade etti. Sabancı'ya göre, holding açısından bu yıl en gönemli gelişme ise Akbank ile Citibank ortaklığı oldu.