22'nci Koçtaş Beylikdüzü'nde

22'nci Koçtaş Beylikdüzü'nde
22'nci Koçtaş Beylikdüzü'nde

Mustafa Koç ve Koçtaş yetkilileri, 200 kişiye istihdam sağlayacak Koçtaş Beylikdüzü?nü açtı.

Koçtaş, Türkiye'deki 22'nci, İstanbul'daki 6'ncı mağazasını Beylikdüzü'nde açtı. Yarinki Antalya mağazası da açılınca toplam yatırım 28 milyon lira olacak

İSTANBUL - Koçtaş’ın, Türkiye’deki 22’nci İstanbul’daki 6’ncı mağazası Beylikdüzü’nde açıldı. Toplam 8 bin 500 metre karelik alan üzerine kurulu, 200 kişiye istihdam sağlayan Beylikdüzü Koçtaş ile birlikte Koçtaş’ın toplam satış alanı, 120 bin metre kareye yaklaştı. Yarın Antalya’daki üçüncü mağazasını da hizmete sokacak olan Koçtaş’ın böylelikle Türkiye’deki toplam mağaza sayısı 23’e, satış alanı da 125 bin metre karenin üzerine çıkacak. 18 milyonu Beylikdüzü Koçtaş, 10 milyon lirası da Antalyada’ki Koçtaş mağazası olmak üzere iki mağazanın yatırım tutarı 28 milyon lira olacak.
Beylikdüzü Koçtaş’ın açılışında konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Türkiye’nin gelişimine paralel olarak Koçtaş’ın 2005’te başlattığı mağazalaşma sürecinin tüm hızıyla devam ettiğine işaret etti. 

‘Ev geliştirme 7 milyar dolarlık pazar’
Koç, yarın Antalya’da açacakları mağazada yaklaşık 150 kişiye istihdam sağlanacağını kaydetti. Koç, küresel ölçeğe yayılan mağaza hizmet sunumunun, perakende sektöründe yeni ufukların açılmasına olanak tanıdığını, ev geliştirme sektörünün de 7 milyar dolarlık büyüklüğüyle gelişime en açık alanlardan olduğunu vurguladı. (Radikal)