26 THY çalışanı işe iadeyi kazandı

26 THY çalışanı işe iadeyi kazandı
26 THY çalışanı işe iadeyi kazandı
THY'de yasadışı grev yaptıkları iddiasıyla işten atılan 305 işçinin 26'sı açtıkları işe iade davasını kazandı.

THY ’de yasadışı grev yaptıkları iddiasıyla işten atılan 305 işçinin 26’sı açtıkları işe iade davasını kazandı. Hava -İş sendikasından yapılan açıklamaya göre 12. İş Mahkemesinde dün görülen davalarda 26 THY Teknik AŞ üyesi işçinin işverence yapılan fesihleri haksız bulunarak işe iadelerine karar verildi. ( EKONOMİ SERVİSİ)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  ekonomi

  ,

  THY

  ,

  hava iş

  ,

  Hava

  ,

  http://www.radikal.com.tr/111383311138332

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İş Kanunu nun amacı ortada - Blgekltgn

  O gün yaptıkkları grevde binlerce insan hava alanlarında saatlerce bekledi,tam bir rezaletti, firmanın uğradığı zarardan bahsetmeye bile gerek yok, işçi 1 aylık ücretinden daha fazla zarar verirse işverene ve bunu kasten yaparsa, hem de hukuka aykırı yollardan, işverenin fesih hakkı kaçınılmaz olur.Tamma işçi haklarını koruyalım da hassas denge denen bir kurum var nihayetinde iş kanunun getirilme amacı olan işçinin işveren karşısındaki negatif statüsünü eşitlemek iş sağlığı güvencesi ve düzenini sağlamak olsa da bunu kamu düzenini bertaraf edicek şekilde yaparsak kimse işçi çalıştırmaz çalıştırsalar da yasa dışı yollardan yapmaya başlarlar ki bu işçiler için çok daha vahim bir durum teşkil eder.Olaya hukuki açıdan bakacaksak menfaatleri denkleştirmemiz lazım sadece bir tarafı pofpoflamak değil.

  iş kanunu - zet99

  iş kanununa göre 2-3 maaş tutarında tazminat verip yine de işine son verebilir-bu hakkı var, hiçbir anlamı yok...zaten iş kanunu tamamen işverenin yanında bu noktada