2B arazileri için fiyat verdi

2B arazileri için fiyat verdi
2B arazileri için fiyat verdi
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B arazilerinde hak sahiplerinin 6 ay beklemeden hemen bu hafta itibarıyla başvurmalarını arzuladıklarını belirterek, "Çünkü biz bir an önce bu süreci başlatmak istiyoruz" dedi.

Bakan Şimşek, tüm Türkiye 'de 2B alanlarında ortalama metrekare fiyatının 8,5 lira olduğunu açıkladı. 2B'lerle ilgili bilgilendirme toplantısında konuşan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 30 Ekim'e kadar başvuru yapmayanların haklarını yitireceği uyarısında bulundu. Şimşek, “Hak sahipleri bu kanunla getirilen büyük bir fırsatı kaçırmış olacaklar. Hatta bazı yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklar. Çünkü artık burası Maliye Bakanlığı'na devredilmiş standart bir Hazine mülküne dönüşmüştür” dedi.

Şimşek, 2B alanlarının satışından elde edilecek gelirlerin, Türkiye'de afet riskinin azaltılması, orman köylülerinin desteklenmesi, orman alanlarının güçlendirilmesi ya da yeni orman alanlarının yapılmasında kullanılacağını söyledi.

METREKARE FİYATI 8.5 LİRA
Bakan Şimşek, tüm Türkiye'de 2B alanlarında ortalama metrekare fiyatının 8,5 lira olduğunu bildirdi. Şimşek, yapılan tespitlerde rayiç bedel toplamının 26,5 milyar lira olduğunu belirterek, tamamının peşin ödenmesi durumunda 14,8 milyar lira gelir elde edileceğini söyledi. (Ajanslar)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/108756510875659

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SATIN KARDEŞİM SATIN - pispor

  HES yapın satın.yakın,altın çıkarın siyanürle yok edin geriye kalanıda Araplara satın.Bakalım en son ağaçta kalmayınca ne yapacaksınız.gelecek parayıoda bir tek ağaç dikmeyene sadaka olarak verin seçim kapıda.kömür makarna sadaka geçerli olacak.

  deprem vergileri... - aparmak

  deprem vergilerinin saglik, egitim ve duble yollara harcandigini piskin piskin soyleyen Mehmet Simsek "afet riskinin azaltılması, orman köylülerinin desteklenmesi, orman alanlarının güçlendirilmesi ya da yeni orman alanlarının yapılmasında" derken acaba MUSIAD'a yeni bina yapilmasi, 19287 adet yeni cami insa edilmesini mi kastediyor? 99 depreminden sonra cikarilan deprem vergilerinin nerede kullanildigini 2011 de ogrendik. elbet 2023 civari bunlari haleflerin soyleyecektir.. ne sana guvenirim, ne hukumetine, ne de adaletine..

  Para - iris78

  acilen para lazim anlasilan

  Eldekileri satarak tüketmenin AKP dili: başarı - çıkarsız

  Talanı, kişisel çıkar için kamu malını işgal etmeyi ödüllendirenler de oluyormuş.

  Oh ne ala memleket. - kullanicikodu01

  Hem ormanı katlet hem de teşvik edil. vay arkadaş. Vay arkadaş.

  Ey millet, duyun da inanın:) - ertanöngür

  2Bsatışından toplanan paraların nerelerde kullanılacağını beyan etmiş bakan. Duy da inan. Herhalde aynen deprem paralarını, işsizlik paralarını kullandıkları gibi kullanacaklardır.

  YAĞMA HASANIN 2B BÖREĞİ - HARAYDIN

  Yağma hasanın 2b böreğine dönerse bu iş yazık olacak.Fiyatı yüksek gelenleri oturan alamayacak evinden olacak.Fiyatı gülünç gelen kıymetli yerler ise beton mağaralara dönecek.Sadece 2B parasına göz dikmenin faturasını kim ödeyecek acaba? 2B arazilerinde 3000m2 ye bahçeli ev dışında müstakil imar hakkı verilmemesi gerekirdi.2B arazileri toplu konuta dikey yapılanmada yüzde 1 ila 5 arasında taban inşaatlı yüksek katlı toplu konut hakkı verilmeli hak sahipleri bu binalardan daire sahibi olmalı ancak 2b arazisinin yüzde 99 'u park olarak düzenlenmeliydi.Sosyal tesislerde bu park içine yapılmalı dolayısıyla orman vasfını kaybetmeyen ağaçları kaybedilen yerler yeniden ağaçlandırmaya kazandırılmalıydı.Düşünün her 100bin m2 yeşil alan çevresini 19 hatta 33 katlı kulelerle çevirin ortası 100bin m2 orman olsun.Herkes bu ormana bakan evde zaten oturmak ister.2B tekrar ormana kazandırılır, 2b hak sahipleri de evlerinden olmamış olur.Gelin 2B yi vahşete dönüştürmeden parsel imarı vermeyerek ormana kazandırın. yada 300m çizgi park kenarına yüksek binaları sıralayın cadde 300 m parkdan sonra olsun şehir yürüme yolu özürlü bisiklet yooları ve cadde kenarı orman kazansın.