3 bin 500 ton fındık depoda yandı

Fatsa'daki Fiskobirlik ve Toprak Mahsülleri Ofisi'nin (TMO) yan yana bulunan depolarında çıkan yangında 3 bin 500 ton fındık yandı. Fiskobirlik'in Fatsa-Bolaman yolundaki fındık deposunda dün saat 16.30 sıralarında yangın çıktı.

ORDU - Fatsa'daki Fiskobirlik ve Toprak Mahsülleri Ofisi'nin (TMO) yan yana bulunan depolarında çıkan yangında 3 bin 500 ton fındık yandı. Fiskobirlik'in Fatsa-Bolaman yolundaki fındık deposunda dün saat 16.30 sıralarında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında alevler kısa sürede yayılarak bitişiğinde bulunan TMO'nun deposuna da sıçradı.
Fatsa Belediyesi itfaiyesi ile jandarmanın müdahalesi yetersiz kalınca Ordu merkez ve çevre ilçelerden itfaiye ekipleri de olay yerine gitti. Fındık dolu depolar alevler içinde kalırken, görevliler iş makineleri ile duvarları yıkarak yangını dört bir koldan kontrol altına almaya çalıştı. Yangın, itfaiye ve jandarma ekiplerinin yoğun çabası sonucu saatler sonra kontrol altına alındı. Yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik depoda bulunan tahminen 3 bin 500 ton fındığın tamamı yandı. Yangında zararın yaklaşık 14 milyon YTL olduğu belirtildi. Fiskobirlik Genel Müdürü Levet Ağca, "Yangının çıkış sebebi hakkında herhangi bir bilgimiz yok" dedi.