30 yaşına geldi ama hiç değişmedi

30 yaşına geldi ama hiç değişmedi
30 yaşına geldi ama hiç değişmedi

G Serisi, Mercedes?in en uzun süre üretilen aracı.

İSTANBUL - 1979 yılından beri üretilen Mercedes-Benz G Serisi, üretime başlandığından bu yana tüm dünyada 200 bin adet sattı. Gerçek bir off-road aracı olan G Serisi 30 yıllık kariyerinde, hiç değişmeyen köşeli hatları ve mühendisliğiyle otomotiv dünyasında değişmeden bir efsane haline geldi.
1972-1975 yılları arasında Avusturya’nın Graz kentinde Daimler-Benz ve Styr-Daimler-Puch şirketlerinin işbirliği ile geliştirilen G-Serisi’nin üretimi için kurulan fabrika, 1979 yılında faaliyete geçti. Paris-Dakar Rallisi’ni kazanan, Hristiyan dünyasının başı ‘Papa’ya hizmet veren G Serisi, geçen 30 yıl içinde geliştirilen teknoloji, güvenlik ve konfor unsurlarıyla off -road meraklılarının sürekli gündeminde kalmayı başardı. Arazi aracı segmentinin en iyisi olduğu kabul edilen bu araç, 120 yıllık Mercedes-Benz marka tarihinde ‘en uzun süreli üretilen model’ özelliğini de taşıyor.
Sürekli 4x4 çekişli olan G-Serisi, aynı anda veya ayrı ayrı devreye sokulan üç diferansiyel kilidiyle her şartta iyi performans sunuyor. (Radikal)