3G ile ilk görüşmeyi Erdoğan yaptı

3G ile ilk görüşmeyi Erdoğan yaptı
3G ile ilk görüşmeyi Erdoğan yaptı

Erdoğan, Antalya?dan 3G ile TRT Ana Haber?e katıldı. Fotoğraf: Hakan göktepe / aa

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tatilini geçirdiği Antalya’dan, TRT Ana Haber Bülteni’ne katılarak, cep telefonundan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Spiker Fulin Yıldırımkaya ile 3G teknolojisi aracılığıyla görüştü. Erdoğan, 3G teknolojisiyle ilgili, “Teknolojinin bu noktaya gelmesi, bu tür hasretlerimizi giderme noktasında atılmış bir adım olarak dünyamızı daha da zenginleştirecek” dedi.
Yıldırımkaya’nın, “Tatiliniz nasıl geçiyor?” sorusu üzerine Başbakan Erdoğan, “Gayet iyi, sakin... Bir taraftan çalışıyoruz, bir taraftan da gerçekten bizleri çok memnun eden, biraz da gecikmiş olan böyle bir projenin hayata geçmiş olmasınınzevkini TRT aracılığıyla tadıyoruz” diye konuştu. Teknolojik gelişmeleri sorumluluk makamında bulunması dolayısıyla yakından takip ettiğini aktaran Başbakan Erdoğan, “Ama uygulamada yeni genç kuşak kadar hızlı değilim” dedi. 3G teknolojisinin ilk adımını iki yıl önce attıklarını hatırlatan Erdoğan, 3G ile tüm bakanlarla görüntülü görüşme imkânı bulacağına da işaret ederek, şöyle devam etti:
“Bazı konuları görüntülü olarak iletmeleri gerektiğinde bunu mobil telefon aracılığıyla gerçekleştirme fırsatını bulacağım. Aynı zamanda eşim ve çocuklarımla da 3G ile hasret gidereceğim.” Erdoğan, Fulin Yıldırımkaya’nın, “Konuştuğunuz kişiyi karşınızda görerek, konuşabileceğinizi hiç düşünür müydünüz?” sorusuna ise, “Doğrusu düşündüm dersem yalan olur” yanıtını verdi. Erdoğan, Dikili’de bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile de cep telefonundan 3G aracılığıyla görüştü. (aa)