'40 milyar rahat çevrilir'

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Star Medya Grubu satış ihalesinin 3 hafta ertelenmesinin altında başka bir neden aranmaması gerektiğini söyledi.
Haber: ZAFER TOKUŞ / Arşivi

KOCAELİ - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, Star Medya Grubu satış ihalesinin 3 hafta ertelenmesinin altında başka bir neden aranmaması gerektiğini söyledi. Erteleme nedeninin katılımcı sayısını artırarak, rekabet ortamı oluşturmak olduğunu söyleyen Ertürk, Telsim için de çok ciddi teklifler aldıklarını belirtti.
TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, el konulan EGS Bank tarafından 4 yıl önce Sakarya'nın Karasu ilçesinde başlatılan 'İpek Yolu Vadisi Serbest Bölge Projesi'yle ilgili olarak Sakarya Valiliği'nde düzenlenen toplatıya katıldı.
Basına kapalı yapılan toplantı sonrası gazetecilerin Star Medya Grubu'nun satışı için açılan ihale hakkında alınan ertelenme kararı ile ilgili sorularını yanıtlayan Ertürk, "Medya şirketlerinin satışlarını 3 hafta boyunca erteledik. Bunun sebebini de bugün basına açıkladık. Başka bir sebebi yok, tamamen katılımcıların sayısını artırmak ve rekabet ortamını oluşturmaktır" dedi.
Telsim'in satışı ile ilgili soruları da yanıtlayan Ertürk, "Telsim'e çok ciddi teklifler var" yanıtını verdi.