400 bin asker THY ile ücretsiz uçacak

400 bin asker THY ile ücretsiz uçacak
400 bin asker THY ile ücretsiz uçacak
THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu: MSB ile anlaştık, 350 - 400 bin askerimizi ücretsiz taşıyacağız

Atatürk Havalimanı'nda yeni İç Hatlar Yeni CIP Salonu'nda inceleme yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Milli Savunma Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttükleri askerlerin ücretsiz taşınması projesiyle ilgili bilgi verdi.
Hamdi Topçu, "Bu konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığımız bize bu projenin detaylarını verdi. Detaylar üzerinde çalışıyoruz. Bir model oluşturma çabası içindeyiz. Önümüzdeki günlerlerde Milli Savunma Bakanlığı yetkilileriyle tekrar bir araya geleceğiz. Konuyla ilgili net açıklamayı bir iki hafta içinde yapacağız. Askeri taşıma işini tamamen ücretsiz yapacağız. Milli Savunma Bakanlığı ile birlikte çalışarak maliyetleri en aşağıya indireceğiz. Bu kapsamda 350 bin 400 bin askerimizi ücretsiz taşıyacağız" diye konuştu.

TAV DA ÜCRET ALMAYACAK
TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener de askere ücretsiz seyahat konusuyla ilgili kendilerinin de bilgilendirildiğini ifade ederek, "Bizi askerin ücretsiz taşınmasıyla ilgili olarak Devlet Hava Meydanları İşletmesi yetkilileri aradı. Kesinlikle biz de asker yolcularımızdan herhangi bir ücret almayacağız. TAV olarak normal yolcu biletinden aldığımız bir pay var. Bu parayı mehmetçikten almayacağız. Bildiğim kadarıyla THY de herhangi bir ücret almayacak" şeklinde konuştu. (DHA)

bigPara.com