42 yıl önce ölen kadına Obama'dan 250 dolar yardım

42 yıl önce ölen kadına Obama'dan 250 dolar yardım
42 yıl önce ölen kadına Obama'dan 250 dolar yardım

1967?de annesini kaybeden 83 yaşındaki Hagner ?Yardım çekini çerçeveleteceğim? dedi.

İSTANBUL - ABD Başkanı Barack Obama’nın kriz nedeniyle uyguladığı teşvik paketi kapsamında, milyonlarca ABD’liye gönderilen 250 dolarlık çeklerden biri 42 yıl önce ölmüş bir kadına gitti. ABD’li TV kanalı WbalTV’de yayımlanan habere göre Rose isimli kadının 83 yaşındaki oğlu James Hagner, geçen hafta posta kutusunu açıp ölmüş annesi adına gönderilen çeki gördü. “Hem şaşırdım, hem çok güldüm” diyen Hagner, “Kendim için bile beklemiyordum, 42 yıl önce ölmüş anneme geleceğini nereden tahmin edebilirdim” diye konuştu.
Sosyal Güvenlik yetkilileri ise yaklaşık 52 milyon çekin gönderildiğini ve yaklaşık 10 bininin vefat etmiş insanlara gittiğini belirtiyor. Yetkililer hükümetinin haziran ortasına kadar tüm çeklerin gönderilmesi talimatı nedeniyle kayıtların gözden geçirilemediğini ve bu yüzden hatalar yaşandığını öne sürdü. Yetkililer, bu tür yanlış çek alanların çeklerini iade etmelerini de istedi.
Ancak Hagner, çeki çerçeveletip duvara asmaktan yana ve “Bunu bir hatıra olarak saklamak istiyorum. Asla bozdurmayacağım” diyor. Yetkililer ise bu hata nedeniyle çok büyük bir kayıp beklemediklerini söylüyor ve şimdilik ABD halkına başkasına gönderilmiş bir çeki bozdurmanın federal bir suç olduğunu hatırlatmakla yetiniyor. (Radikal)