440 beygirlik lüks sedan

440 beygirlik lüks sedan
440 beygirlik lüks sedan

Maserati Quattroporte Sport GT S maksimum 286 km hız yapıyor.

İSTANBUL - İtalyan Maserati’nin Quattroporte modelinin ilk kez 2009 Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Sport GT S versiyonu, Türkiye’de de satışa sunuldu. 252 bin 608 avrodan başlayan fiyatıyla Fer-Mas Oto tarafından ithal edilmeye başlanan 440 beygirlik V8 motorlu Maserati Quattroporte GT S Sport, ekstra sportif detaylara sahip.
Maserati Quattroporte Sport GT S, Maserati Quattroporte model ailesinin en güçlü ve dinamik versiyonu. Maserati Quattroporte Sport GT S, daha geniş ve konkavlı siyah renkli ızgara yapısıyla farklı bir görünüm sergiliyor. 5 metreyi aşan uzunluğa ve 3 metreyi aşan aks mesafesine sahip Maserati Quattroporte Sport GT S, 4 kapılı bir sedanla sportif bir coupenin birleşmesiyle oluşmuş gibi görünüyor.
Aracın kaputu altında 4.7 litre hacimli V8 motor görev yapıyor. S versiyonuna göre 10 beygir daha fazla güç üreten 440 beygirlik motorlu Maserati Quattroporte Sport GT S, 286 km/s’lik maksimum hıza erişebiliyor. 100 km/s hızla giderken yapılan fren testlerinde ise 35 metrede durabilen 1880 kg’lik boş ağırlığa sahip Maserati Quattroporte Sport GT S’te MC-Auto Shift adı verilen özel bir vites değiştirme modu bulunan 6 ileri hızlı otomatik şanzıman var. 

100 5.1 saniye
Maserati Quattroporte Sport GT S, MC Auto Shift modunda 0-100 km/s hızlanmasını 5.1 sn’de tamamlıyor. 20 inçlik yeni tip jantların standart sunulduğu Quattroporte Sport GT S’in güçlü fren sistemi kırmızı renkli kaliperleriyle dikkat çekiyor. (Radikal)