45 yaşını geçenlerin % 55'i maaşından memnun değil

45 yaşını geçenlerin % 55'i maaşından memnun değil
45 yaşını geçenlerin % 55'i maaşından memnun değil
Ticket Restaurant markasının kurucusu Edenred'in İPSOS'la gerçekleştirdiği 14 ülkeyi kapsayan araştırma sonuçlarına göre Avrupalı çalışanların % 60'ı ülkesinin geleceğinden endişeli, Türkiye'li çalışanların en büyük kaygısı ise maaşı. Edenred'in İPSOS'la yaptığı araştırmaya göre Türkiye, maaşından memnun olmayanların en yüksek olduğu 3 ülkeden biri.

Ticket Restaurant markasının kurucusu Edenred’in İPSOS’la gerçekleştirdiği 14 ülkeyi kapsayan araştırma sonuçlarına göre Avrupalı çalışanların % 60’ı ülkesinin geleceğinden endişeli, Türkiye ’li çalışanların en büyük kaygısı ise maaşı. ‘ Avrupa ’da çalışanların memnuniyeti ve motivasyonu’ konulu araştırma, 14 Avrupa ülkesinde, toplamda 13.600 çalışanla (Türkiye’de 800) gerçekleştirildi.

Araştırmaya göre Türkiye’li çalışanlardan satın alma güçlerinden memnun olanların oranı yüzde 39. Bu konuda memnuniyetsizliği en fazla olanlar yüzde 68’le 45 yaş ve üstü çalışanlar. Bu grubu yüzde 64’le özel sektör çalışanları takip ediyor. Araştırmaya göre 45 yaş üstü Türk çalışanlar sabit ücretinden memnun olmayanlar arasında da ilk sırada.

Araştırmanın yeni yayınlanan sonuçları, Avrupalı çalışanların yüzde 40’ının maaş seviyesi/ satın alma gücü konusunda endişeli olduğunu gösteriyor. Bu yüzde 40’ın içinde kaygısı en fazla olanlarsa; Türkiye, Fransa ve Polonya. Türkiye’li çalışanların, iki belirgin beklentisi, öğle yemeğinin işveren tarafından verilmesi ve sağlık sigortası. Beklenti yemek ve sağlık sigortası. (Habertürk)

bigPara.com