4G ihalesi 3 ay ertelendi

4G ihalesi 3 ay ertelendi
4G ihalesi 3 ay ertelendi
Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD) Başkanı Musa Savaş, 4G ihalesinin üç ay ertelendiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan '4G ile zaman kaybetmemize gerek yok. İki yıl içerisinde Türkiye de 5G'ye geçmeli'

Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD) Başkanı Musa Savaş, 4G ihalesinin üç ay ertelendiğini duyurdu.

Musa Savaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 4G ihalesinin Bilgi ve İletişim Kurumu Başkanlığı (BTK) tarafından üç ay ertelendiğini duyurdu. Savaş,"Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 26 Mayıs 2015 tarihinde yapılacağı duyurulan 4G ihalesi üç ay sonraya ertelendi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan nisan ayında Aselsan’ın Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Netaş ve Türk Telekom bünyesindeki Argela ile 4G için geliştirdiği milli baz istasyonunun sergilendiği standı ziyaret etmişti. Erdoğan burada yaptığı ziyarette, “4G ile zaman kaybetmemize gerek yok. İki yıl içerisinde Türkiye de 5G’ye geçmeli. Aksi takdirde Türkiye adeta 4G’li bir çöplük haline döner. Dünya 5G için çalışırken biz niye bunun için çabalıyoruz” demişti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 26 Mayıs'ta yapılacağı duyurulan 4G ihalesinin, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca 26 Ağustos 2015 tarihine ertelendiğini açıkladı.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/135840913584092

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Cumhurbaşkanı haklı - hypnosis

  Örneğin Pakistan da 3G'yi atlayarak direk 4G'ye başladılar ve şu anda bu konuda dünya öncülerinden. 5G madem ki ortada 4G için yatırım yapmak ne kadar mantıklı?

  komisyon - drhil

  Komisyon yetersiz geldi her halde beyfendiye.