52 HES özelleştirmesi için ilana çıkılıyor

ANKARA - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), özelleştirme portföyünde bulunan 52 hidroelektrik santralının özelleştirilmesi için bugün ilana çıkacak. Söz konusu santrallar, işletme hakkı verilmesi yöntemiyle özelleştirilecek. Santrallar için teminat tutarı 150 bin dolar ile 3 milyon dolar arasında değişiyor.
Söz konusu özelleştirme ihalesi için son teklif verme tarihi de 19 Şubat 2010 olacak. İhale, kapalı zarf içinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulüyle yapılacak. İhaleye konu her bir grup için tek teklif verilecek. Söz konusu grup içinde yer alan santrallar için ayrı ayrı teklif verilemeyecek.
Santrallar şöyle: “İznik-Dereköy, İnegöl-Cerrah, M.Kemalpaşa-Suuçtu (1.Grup), Haraklı-Hendek, Pazarköy-Akyazı, Bozüyük (2.Grup), Kayaköy (3.Grup), Kovada 1, Kovada 2 (4.Grup), Turunçova-Finika (5.Grup), Anamur, Bozyazı, Mut-Derinçay, Silifke, Zeynel (6.Grup), Bozkır, Ermenek, Göksu (7.Grup), Dere, İvriz (8.Grup), Kayadibi (9.Grup), Bünyan, Çamardı, Pınarbaşı, Sızır (10.Grup), Değirmendere, Karaçay, Kuzuculu (11.Grup), Koyulhisar, Ladik-Büyükkızoğlu (12.Grup), Besni, Derme, Erkenek, Kernek (13.Grup), Bayburt, Çemişgezek, Girlevik (14.Grup), Esendal, Işıklar ’Visera’ (15.Grup), Çağ Çağ, Otluca, Uludere (16. Grup), Adilcevaz, Ahlat, Malazgirt, Varto-Sönmez (17.Grup), Engil, Erciş, Hoşap-Zeyne, Koçköprü (18.Grup), Arpaçay-Telek, Kiti (19. Grup).” (aa)