54. Ramstore Üsküp'e

Koç Topluluğu, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan ve Bulgaristan'dan sonra Makedonya'nın başkenti Üsküp'te Ramstore alışveriş merkezini hizmete açtı.

ÜSKÜP - Koç Topluluğu, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan ve Bulgaristan'dan sonra Makedonya'nın başkenti Üsküp'te Ramstore alışveriş merkezini hizmete açtı. Migros, stratejik planı çerçevesinde Balkanlar, Rusya ve Orta Asya'da yaygınlaşırken, belirli coğrafyada yurtdışındaki markası Ramstore'lar ile perakendede yatırımlarını gerçekleştiriyor. Yurtdışındaki Ramstore sayısı 54'e ulaşan kuruluşun 11 Haziran'dan bu yana faal olarak çalışan Üsküp Ramstore'un resmi açılışı Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Üsküp Belediye Başkanı Trifun Kostovski, Üsküp Büyükelçisi Mehmet Taşer tarafından yapıldı.
Toplam 25 bin metrekare kapalı alana sahip Üsküp Ramstore'a 20 milyon dolar yatırım yaptıklarını söyleyen Rahmi Koç, 20 bin çeşit mal satışa sunduklarını ve 1000 kişiye istihdam sağlandığını ve yerel malların, başka Ramstore'larda satılabilmesi için çalışmalara da başlandığını belirtti. Projenin başından itibaren çok sıcak karşılandıklarını, her türlü kararın süratle alındığını aktaran Rahmi Koç, alışveriş merkezinde alınacak neticelere göre Makedonya'nın diğer bölgelerinde de yeni Ramstore'lar açılabileceğini kaydetti.
Üsküp Büyükelçisi Mehmet Taşer ise açılışta yaptığı konuşmada, Ramstore'u Makedonya halkının beğeniyle karşıladığını, çağdaş anlayışa göre işletilen merkezin çok yönlü alışveriş gereksinimini karşılama ve hoşça vakit geçirme mekânı haline geldiğini dile getirdi.
Ünlü markalar yer aldı
Bugüne kadar 1 milyon kişinin ziyaret ettiği Ramstore'da, Lacoste, Nike, Mothercare gibi dünyada ve sektöründe öne çıkan markalardan oluşan 91 mağaza bulunuyor.
Beş sinema salonunun yer aldığı Ramstore'da, banka, eczane, çocuk oyun salonu, kuru temizleme, fotoğrafçı gibi birbirinden farklı alanlarda birçok mağaza hizmet veriyor. Ramstore Üsküp Alışveriş Merkezi'nde 350 araçlık kapalı ve açık otopark bulunuyor.