6 bin kombine biletle 66 günlük uçuş garantilendi

Atlas Jet'in yarından itibaren Uşak'a başlatacağı seferlerin devamlılığını sağlamak isteyen işadamları 6 bin kombine bilet alarak 66 günlük uçuşu garantiledi.

UŞAK/TOKAT - Atlas Jet'in yarından itibaren Uşak'a başlatacağı seferlerin devamlılığını sağlamak isteyen işadamları 6 bin kombine bilet alarak 66 günlük uçuşu garantiledi.
Uşak Valisi Kayhan Kavas, Uşak Havaalanı'nın doluluk oranının sürekli olması için çalıştıklarını belirterek, "Uşak Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Tekstil Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ve çeşitli meslek odaları 6 bin kombine bilet aldı. Bu da 66 kez uçuş anlamına geliyor" dedi.
Uşak halkına şu andan itibaren büyük görev düştüğünü vurgulayan Vali Kavas, "Yeni gündemimiz, inen uçağın doluluk oranını sağlamaktır. İki aylık İstanbul-Uşak arası iniş kalkışını garantiledik. Fakat bu yetmeyecek. Uşak olarak, uçak kültürünü kazanmamız gerekmektedir. 22 Mayıs'ta Uşak için yeni sayfa açılacak" diye konuştu.
Deneme süresi bir ay
Havaalanının açılması için gösterilen birlik ve beraberliğin, doluluk oranının sağlanmasında da yaşanmasını temenni eden Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Karaman biletleri sanayicilerin paylaştığını belirtti.
Atlas Jet'in, Uşak'a bir ay sefer yaptıktan sonra yeterli yolcu kapasitesini yakalayamadığı takdirde uçuşu iptal edebileceğini ifade eden Karaman, şöyle konuştu: "Bundan yola çıkarak sanayicilerimizin iş seyahatlerinde uçak kullanmalarını teşvik ediyoruz."
Tokatlılar Atlas'a kırgın
Öte yandan Atlas Jet'in Tokat Havaalanı'ndaki bazı sorunlar ve pistin 200 metre kısa olması nedeniyle seferlerine bir süre ara vermesi Belediye Başkanı Adnan Çiçek tarafından blöf olarak değerlendirildi. Atlas Jet'in rakipsiz olduğunu kaydeden Çiçek, şunları söyledi: "Buradaki temel sorun, rakipsiz olan Atlas Jet'in, daha güzel bir piste inme gayretinden başka bir şey değildir. Normalde 1.5 aydır uçaklarımız iniyor. Hiçbir sorun yaşanmadı, yaşanacağına da inanmıyorum. Talepleri yerine getirilecek. Pist de hemen uzatılacak."