60 bin Hollandalı Alanya'da ev istiyor

Antalya'nın Alanya ilçesine gelen Hollandalı gazeteciler, Türkiye'nin tanıtımını iyi yapamadığını söyledi. Emlak sektöründeki işadamlarının davetlisi olarak Alanya'ya gelen Hollandalı gazetecilerden Mohammed Benzekaur...

ALANYA - Antalya'nın Alanya ilçesine gelen Hollandalı gazeteciler, Türkiye'nin tanıtımını iyi yapamadığını söyledi. Emlak sektöründeki işadamlarının davetlisi olarak Alanya'ya gelen Hollandalı gazetecilerden Mohammed Benzekaur, "Türkiye, Hollanda'da iyi tanıtım yapamıyor. Hollanda'da, Türkiye tutucu bir Ortadoğu ülkesi olarak biliniyor. Ancak Türkiye'ye ve özellikle Alanya'ya geldiğimizde durumun hiç de öyle olmadığını gördük. Ama yine de Türkiye'nin sahip olduğu değerleri Avrupa'ya iyi tanıtamadığı kanaatindeyim. Çünkü insanlar hâlâ burayı modern bir ülke olarak düşünmüyor. Hollanda'daki birçok insan, Türkiye'yi halen yanlış biliyor. Tanıtımlara daha fazla önem verilmesi gerekir" dedi.
Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Ali Hancı, son yapılan araştırmalara göre 60 bin Hollandalı'nın Alanya'dan ev almak istediğini açıkladı. Hancı, şunları söyledi: "Alanya'dan ev satın almak isteyen Hollandalıların kafasında bazı şüpheler var. Biz de bu şüpheleri ortadan kaldırmak için Hollandalı gazetecileri ilçemizde konuk ettik. Alanya'yı ilçemizi tanıttık. Türkiye'nin sahip olduğu değerleri anlatarak Hollanda'daki pazar payımızı artırmak istiyoruz."