65 milyon kişiye tanıtım

Şampiyonlar Ligi ana sponsoru MasterCard, İstanbul'da oynanacak final maçı öncesi 25 ülkede düzenlediği kampanyalarla 65 milyon kart hamiline ulaştı.

İSTANBUL - Şampiyonlar Ligi ana sponsoru MasterCard, İstanbul'da oynanacak final maçı öncesi 25 ülkede düzenlediği kampanyalarla 65 milyon kart hamiline ulaştı. Kampanya ve promosyon malzemelerinde İstanbul ile ilgili görsellere yer veren şirket Türkiye'nin tanıtımına da katkı sağladı.
MasterCard ayrıca final karşılaşması nedeniyle dünyanın çeşitli ülkelerinden 100'e yakın üst düzey banka yöneticisini de Türkiye'de ağırlayacak. Türkiye'de ise 9 banka ile gerçekleştirdiği kampanyalarla MasterCard müşterilerine finali izleme şansı sunan şirket, İstanbul'a gelen yabancılar için hazırlanan 'Lonely Planet' şehir rehberine de sponsor oldu.
Klinsmann da geliyor
MasterCard'dan yapılan açıklamada, ayrıca MasterCard Futbol Sözcüsü ve Alman Milli Takım Teknik Direktörü Jurgen Klinsmann da final maçı için Türkiye'ye gelecek. Daha önce Inter, Milan, Monaco ve Tottenham gibi Avrupa'nın büyük takımlarında forma giyen Klinsmann, 1990 Dünya Kupası'nda attığı gollerle Alman Milli Takımı'nı şampiyonluğa taşımıştı. Jurgen Klinsmann Temmuz 2004 tarihinden bu yana Alman Milli Takımı'nda teknik direktörlüğü görevini yürütüyor. Ayrıca MasterCard'ın futbol sözcüsü olarak dünyanın çeşitli bölgelerindeki aktivitilere katılıyor.
Sponsorluk ödülü aldı
Avrupa'nın sponsorluk konusunda en prestijli ödüllerinden biri olan The Hollis ödülü UEFA Euro 2004 Sponsorluk kullanımıyla MasterCard'a verildi. Londra'da gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Avrupa Sponsorluk Bölümü Yöneticisi Patrick Simeons "Bu ödülü almak bizim için büyük onur. Euro 2004 sponsorluğumuzu kullanarak gerçekleştirdiğimiz promosyonlar üye bankalarımız tarafından yüzde 84 oranında memnuniyetle karşılandı. 24 ülkede 2000'den fazla banka bu yönde yaptığı promosyonlarla müşterileri için katma değer oluşturdu. Bu ödül bu sponsorluğu ne kadar doğru kullandığımızın bir göstergesi" dedi.
1.7 milyar kart
Dünyanın en yaygın ödeme sistemlerinden biri olan MasterCard International, aralarında Maestro, MasterCard ve Cirrus'un da bulunduğu ödeme sistemlerini çatısı altında bulunduruyor. Dünya'da 1,7 milyar kart MasterCard, Cirrus ve Maestro logosunu taşıyor. 210 ülkede 25 binden fazla banka ve finans kuruluşu ile tüketici ve işyerleri ile çalışan MasterCard, kart hamillerine 22 milyonu aşkın işyerinde işlem imkânı sağlıyor. Maestro banka kartı ise 93 ülkede 7,3 milyondan fazla işyerinde işlem yapabiliyor. Dünyada 1 milyar 64,6 milyon, Türkiye'de 32,4 milyon MasterCard ve Maestro kart sahibi var.
1990'dan beri sponsor
MasterCard ve Futbol-Spor özellikle de futbol MasterCard'ın sponsorluk stratejisi içinde önemli bir yere sahip. Futbol sponsorluğunu başarılı bir biçimde yürüten MasterCard, 1990 yılından bu yana sürekli ve düzenli olarak FIFA Dünya Kupası, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası ana sponsoru olarak destek veriyor. Bu sponsorluklarını markanın pazarlama etkinlikleriyle bütünleştiren bankalarla yürüttüğü kampanyalar ile bu yatırımından en yüksek geri dönüşü almayı hedefliyor. MasterCard, bu ay Türkiye'de gerçekleştirilecek olan UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin de ana sponsoru.