65 yıllık Varan devri resmen sona erdi

65 yıllık Varan devri resmen sona erdi
65 yıllık Varan devri resmen sona erdi
Rekabet Kurulu, Varan Turizm'in Ulusoy'a satışına onay verdi. Böylece 65 yıllık Varan markası Ulusoy Grubu'nun bünyesine katılmış oldu

Rekabet Kurulu'ndan bugün yapılan açıklamada, 'birleşmeye hâkim durum yaratılması veya mevcut hâkim durumun güçlendirilmesi ve böylece rekabetin önemli ölçüde azaltılması sonucuna yol açmayacağından izin verildi' denildi.

Geçtiğimiz yıl içerisinde satışa çıkan Varan'a önce Metro Turizm talip olmuş ancak satış gerçekleşmemişti. Daha sonmra devreye sektörün diğer bir devi olan Ulusoy girmiş ve Aralık ayı başında satış anlaşması imzalanmıştı.

Ulusoy Seyahat Genel Müdürü Mustafa Yıldırım, o dönem yaptığı açıklamada, Varan markasının devam edeceğini belirterek, "Yıllardır Varan’la paralel giden iki şirketiz. İki markanın yan yana gelmesi sinerji yaratacak" demişti.

Yıldırım şöyle konuşmuştu:

"Ulusoy Holding çatısında Ulusoy-Varan-Bosfor üçlüsü olarak UVB adıyla yeni bir oluşum kuracağız. Havaş ve Çelebi’de olduğu gibi yer hizmetlerinde var olacağız. Bu oluşumla HAVAŞ ve Çelebi’de olduğu gibi yer hizmetleri alanında hizmet vereceğiz. Her marka şehirlerarası yolcu taşımayı kendi isimleri ile yapacak ama yer hizmetleri UVB’den verilecek."( hürriyet )

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/107869910786992

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bir soru. - Clear

  Ben fazla irdelemeden aklıma takılan bir soruyu sormakla yetineceğim.Geçen yıl bu şirketi "Metro" satın aldı diye haber çıkmıştı.Şimdi ne oldu? Anlayamadım.

  BU BİR REZALET - HARAYDIN

  Yıllardır söyleniyor. Abdulhamit kazma kürekle Medineye tren götürdü ise biz dağın bir tarafından girip öbür tarafından çıkan aletlerle şimdiye kadar her ile hızlı tren götürmemiz gerekiyordu. Ovaya bir ray serdik marifet sanıyoruz.Karadeniz otoyoluna 7buçuk milyar dolar harcadık dalga ve erozyon kapattı Konya hızlı treni bunun sadece 15 te birine maloldu ama Karamana kadar bile uzatamadık Akdenize indiremedik. Sebep paralar daha az lüzumlu yerlere harcanıyor. Sebep karayolundan ekmek yiyenler demiryoluna ortak edilmiyor. Varan gibi bir şirket çekileceğine hızlı tren işine girseydi ya. Sefer satın vagon satın hat satın hep başkasının yaptığını satıp caka satacağınıza hızlı trene finans formülleri üretin de onu satın ki her il metro,tramvay ve hızlı trene kavuşsun. Dünyada yüzde 5 ten fazla karayolundan yük yolcu taşıyan yok bizde tam bir rezalet yüzde 95.30 yılda 300bin karayolu cinayetinin katili olmak değil de ne bu? Karayolu ticaretçileri denizyolu, metro, tramvay ve hızlı trene bir şekilde ortak edilmelidir.Bu bir rekabet değil ulaşım paylaşımıdır. Rekabet karayolunun deniz ve metro tramvay hızlı tren taşımacılığını öldürmesiyle sonuçlanıyor.Buna kimsenin hakkı yok.Çünkü karayolu ölüm demek.30 yılda 300bin cinayet hiç mi vicdanlarınız sızlamıyor. Eskişehir Konya hızlı treni ile şişmek Erzincana İstanbula sürekli hızlı tren getireceğiz diye hava atmak nasıl bir anlayış.Diyorlar ki Abdulhamit Medineye gitti ama onunki kara tren bizimki hızlı tren.Yahu bu medeniyet düşmanlığı niye? O zaman kullanılan telefonla cebinizdekinin hızına ve farkına bir bakın. Daktilo ile bilgisayar farkına bir bakın, internet hızına bir bakın, tren kara tren olacak değil ya. Kara tren zaten her yere var.Hızlı tren için 2 il 10 yıl beklerse 80 ile 400 sene sizi mi bekleyecek, bu nasıl mantık?