ABD'de Noel partileri de kriz kurbanı

ABD'de Noel partileri de kriz kurbanı
ABD'de Noel partileri de kriz kurbanı

Bazı şirketler ortaklaşa Noel partisi düzenleyecek.

Krizin yaralarını sarmaya çalışan ABD'de şirketler bu yıl Noel ve yılbaşı partilerini iptal edip eğlenceyi daha ucuza getirmek için arayışa girdi

NEW YORK - ABD ekonomisinin resesyondan çıkmış olmasına rağmen, bir kısım şirketlerin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Noel ve yılbaşı partileri düzenlemeyecekleri, düzenleyecek olanların  da eğlenceyi ucuza getirme arayışında oldukları belirtildi. 
ABD’de her 10 çalışandan birinin işsiz olduğu ve çift dipli resesyon beklentisinin belirdiği bir ortamda, zor bir yıl geçiren personelini ödüllendirmek isteyen şirketler, bunu yaparken müsriflik suçlamasından kaçınmaya da özen gösteriyorlar.

AMEX ve Goldman parti yapmıyor
Merrill Lynch eski CEO’su John Thain, “Wall Street dahil hiç kimse gösterişli Noel partileri istemiyor. Şirketler genelinde çok daha muhafazakar bir tavır göreceğiz... Tüketimde de, başka her şeyde de aşırılığın kabul edilemez olduğu yolunda herkeste bir hassasiyet oluştu artık” dedi.
Kredi kartı kuruluşu American Express (AMEX) ve son iki çeyrektir 3 milyar doların üzerinde kâr açıklayan finansal kuruluş Goldman Sachs geçen yıl olduğu gibi bu yıl da eğlence düzenlemeyecekler. Tutumlu davranma eğilimini dikkate alan bazı oteller ve restoranlar ise şirketlere, diğer şirketlerle ortaklaşa eğlence düzenleyerek kutlamaları ucuza getirme olanağı sunuyor. (Reuters)