ABD'liler geldi kiralar fırladı

ABD'liler geldi kiralar fırladı
ABD'liler geldi kiralar fırladı
Malatya'nın Kürecik Beldesi'nde kurulan NATO kapsamındaki radar üssünün ilk etkileri kendisini göstermeye başladı. Kente gelen Amerikalı askerin sayısı ile ilgili net bir bilgi verilmezken, şehir merkezindeki ev kiraları arttı

Mikail PELİT

MALATYA - Özel güvenlikli sitelerden ev kiralamak isteyen Amerikalı askerlerin, 800 ile 1000 lira arasında kira değeri olan evlere 2000 dolar para önermeleri bir anda kiraların astronomik fiyatlara çıkmasına neden oldu. Daha önce 5 yıldızlı bir otelden 60 oda kiralayan NATO’nun ise önceki gün oda sayısını 20’ye düşürdüğü belirtildi.

Malatya Kürecik’teki NATO üssünde 2 ila 4 yıl arasında görev yapmaları beklenen bazı ABD ’li askerlerin ailelerini de Malatya’ya getirecekleri, bu nedenle de kiralık daire aradıkları belirtildi.

ABD’li askerlerin kente gelmesiyle tavan yapan kira fiyatlarını başka ürünlerin takip etmesi beklenirken, 5 yıldızlı otelde kalan askerlerin garsonlara cömertçe bahşiş dağıttığı belirtildi.


30 CİP ALINDI


NATO’da görevli Amerikan askerlerinin, görevleri sırasında kullanımlarına tahsis edilmek üzere ilk etapta 30 cip alındı. Ciplerin İstanbul ’dan getirildiği ve birkaç gün içinde teslimatlarının yapılacağı bildirildi. (dha)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İstanbul

  ,

  Malatya

  ,

  NATO

  ,

  Kiralık

  ,

  Daire

  ,

  Para

  ,

  lira

  ,

  kira

  http://www.radikal.com.tr/108077910807794

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ABD askerlerine hizmetin sonu yok. - ertanöngür

  Malum evler de kurulmuştur herhalde.

  Aranıyor - sks222

  Kürtlere ev kiralamayan faşistleri duyduk. Amerikalılara verecek evimiz yok diyen bir tek vatansever bir tek onurlu insan yok mu yoksa siz mi bunu haber yapmıyorsunuz ?

  . - kargıyel

  Merak ettiğim birşey var:Ne yapalım yani şimdi sevinelim mi?Kurulan koskoca kalkanı görmezden gelip;tutulan evlere,sevinen esnafa,ellerini oğuşturan emlakçılara mı sevinelim? Neredeyse Natonun füze kalakanı Malatya'ya yaradı denecek? Kalkanın nimetleri olan kırıntıları değil;kalkanın kendisinin orada savaş merkezi olarak kalmamasını istiyoruz.

  NATO'mu dediniz? - durden

  Benim bildiğim kadarıyla bu NATO kalkanıydı neden hep Amerikalı doldu.Yoksa NATO diye gene bizimi aldattılar.