'ABD'yle sinerji yarattık'

ABD Kongresi ve Senatosu'ndan bir heyet, Türk tekstilcileriyle İstanbul'da bir araya geldi. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (İHKİB) ev sahipliğinde...

İSTANBUL - ABD Kongresi ve Senatosu'ndan bir heyet, Türk tekstilcileriyle İstanbul'da bir araya geldi. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (İHKİB) ev sahipliğinde gerçekleştirilen görüşmede, Çin'in haksız rekabetine karşı Türk tekstil ve konfeksiyon sektörünün sürdürdüğü uluslararası mücadeleye Beyaz Saray görüşmelerinde destek veren Kongre ve Senato üyeleri de hazır bulundu.
Görüşmede konuşan İHKİB Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, geçen yıl Türk ve Amerikan tekstil ve hazır giyim endüstrisinin işbirliği yaptığını anımsattı. Orakçıoğlu, "Birlikte hareket ederek ortaya koyduğumuz sinerjiyle kimsenin beklemediği kazanımları dünya tekstil ve hazır giyim endüstrisi adına gerçekleştirdik. Bu sinerji iki ülke arasında yeni ortaklıklar için örnek olacaktır" dedi. Orakçıoğlu, ekimde İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri olarak Washington'daki ABD'nin en önemli müzesi Smithsonian'da Osmanlı kaftanlarını sergileyeceklerini de hatırlattı.