Acer, 12 yeni ürünüyle 'hız'landı

Acer, 12 yeni ürünüyle 'hız'landı
Acer, 12 yeni ürünüyle 'hız'landı

Giuseppe Mastandrea (solda) ve Sinan Kender Acer?in yeni ?Ferrari One? ürününü tanıttı.

Netbook satışlarının ikiye katlandığını belirten Acer Türkiye Genel Müdürü Mastandrea, 2010'da Türkiye pazarının yüzde 20'sinin netbook olacağını belirtti

İSTANBUL - Acer Ortadoğu Bölge Yöneticisi ve Türkiye Genel Müdürü Giuseppe Mastandrea, Türkiye’de ikinci çeyrek rakamlarına göre bilgisayarda yüzde 17.2’lik pazar payına sahip olduklarını söyledi. Acer’ın ‘Acer Ferrari One’ mini netbook ürünü başta olmak üzere 12 farklı ürünün tanıtıldığı toplantıda konuşan Mastandrea, son 70 yılın en büyük ekonomik krizlerinden birine şahitlik ettiklerini ancak bu dönemde bile Acer olarak dünyada 5 milyar dolarlık satış yaptıklarını dile getirdi. Mastandrea, netbook pazarının Türkiye’de yüzde 10-12 civarında olduğunu belirterek, 2010’da pazarın yüzde 20’sinin netbook olacağını ifade etti.  

Pazar yüzde 24 büyür
Mastandrea, önümüzdeki yıl mobil bilgisayar satışlarında yüzde 24’lük, masaüstü bilgisayar satışlarda da yüzde 5’lik bir büyüme beklediklerini ifade ederek, masaüstü bilgisayarlara yatırımlarının devam edeceğini söyledi. Türkiye’yi, teknoloji alanında gelişmekte olan pazarlar içinde gördüklerini belirten Mastandrea, Windows 7’nin tüketici ve işletim sistemleri arasındaki bariyerleri yıktığını ve bunun Acer için itici güç olacağını kaydetti. Avrupa’da bilgisayar pazarında ikinci ve Ortadoğu ülkelerinde birinci sırada yer aldıklarını ifade eden Mastandrea, ABD’de de masaüstü bilgisayar pazarında yüzde 14.2’lik pazar payına sahip olduklarını söyledi.
Mastandrea, gelişmekte olan 10 ülkede bilgisayar pazarında birinci sırada yer aldıklarını belirterek, “Türkiye’de ise ikinci çeyrek rakamlarına göre yüzde 17.2’lik pazar payıyla ikinci sırada yer alıyoruz” dedi. Mastandrea, 2008’de 8 milyon masaüstü, 20 milyon notebook satışı yaptıklarını belirterek, “Hayatı tüketiciler için kolaylaştırmak amacındayız. Cep telefonlarımızı, televizyonlarımızı, bilgisayarlarımızı senkronize etmek istiyoruz” diye konuştu.
Netbook satışlarının 2009’da iki katına çıkarak 28 milyon adete ulaştığını vurgulayan Mastandrea, 2010’da da giderek artmasının beklendiğini belirtti. Mastandrea, 2012’de yüzde 15’lik büyüme beklediklerini belirterek, işletme masraflarını yüzde 6’nın altına çekmeye çalıştıklarını söyledi. (Radikal)

Acer’den yeni ürünler
Acer Notebook Kategori Müdürü Sinan Kender de ürünler hakkında bilgi vererek, ‘Scuderia’ amblemini taşıyan Ferrari One mini netbook’un, kırmızı yarış temalı kapağıyla dikkati çektiğini belirtti. Kender, ürünlerin özelliklerini şöyle anlattı: “Ferrari One, 11.6 inç, 1366x768 piksel yüksek çözünürlüklü, ultra ince ve hafif form faktörü barındırıyor. AMD tarafından sunulan VISION teknolojisiyle gerçek HD eğlence deneyimi sunan Ferrari One, sinematik görünümlü Acer CineCrystal LED LCD ekran ve Acer GridVista ile eş zamanlı çoklu pencere görüntüleme desteğine sahip. Windows 7 işletim sisteminin sunduğu dokunmatik ekran özelliklerini kullanan ilk dizüstü bilgisayar olarak yerini alan Aspire 5738PG ürünleri de Türkiye’de üç hafta içerisinde satışa sunulacak.”