Adnan Öztürk'ten borsa yorumu: Vicdanım sızlıyor

Adnan Öztürk'ten borsa yorumu: 
Vicdanım sızlıyor
Adnan Öztürk'ten borsa yorumu: 
Vicdanım sızlıyor
Galatasaray'ın borsadaki operasyonu yönetim içinden de tepki gördü. Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, "vicdanının sızladığını" açıkladı.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk kulübünün borsadaki sermaye artırımı kararı ile zarar gören yatırımcılar için vicdan azabı duyduğunu söyledi. Öztürk’ün, borsagündem.com sitesinde yayınlanan açıklamaları şöyle:

Galatasaray’ın İMKB ’deki taraftarlarının özellikle son bedelli sermaye artırım kararlarından sonra oldukça huzursuz olduğu bilinen bir gerçek. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal da özellikle son günlerde yatırımcıların gönlüne su serpmek istercesine “şirket değerlenecek” açıklamalarında bulunuyor. Hatta bu hafta yaptığı açıklamalardan birinde ezeli rakibi Fenerbahçe ’nin de geçen yıl bedelli sermaye artırımı yaptığını söyleyince, Fenerbahçe de Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla yatırımcılarına “Bedelli sermaye artırımı yapmadık, önümüzdeki dönemde de bu yönde bir bir karar almayı planlamıyoruz” duyurusunda bulundu. Galatasaray hisselerinde hüsrana uğrayan yatırımcılar ise Ünal Aysal hakkında “manipülasyon, içeriden öğrenenlerin ticareti ve nitelikli dolandırıcılık” iddialarıyla soluğu savcılıkta aldılar. Bununla da yetinmeyen yatırımcılar, Galatasaray’da alınan kararlara onay verdiği için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı ve üyeleri hakkında da görevi kötüye kullandıkları iddiası ile suç duyurusunda bulundu.


ÖZTÜRK’E ULAŞTILAR
Bu noktada Galatasaray Divan Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk’e de mail yoluyla ulaşan yatırımcılardan biri kayıplarını dile getiren bir mesaj gönderdi. İsmi bizde saklı bu yatırımcı 14 Eylül’de Öztürk’e gönderdiği mesajında, iş yerinde gizli gizli ağladığını belirterek şu cümlelere yer veriyor: “KAP’ta dün akşam yayınlanan bildiriden sonra zarar kelimesi çok hafif kalıyor. An itibariyle bittim. İlk bedelli artırımına borç harç katılmıştım, bedelli sonrası ‘illa ki biraz yükselince satar borcumu öderim’ diye düşünüyordum. Ben ve benim gibi yüzlerce Galatasaray yatırımcısı battı. Şu anda işyerinde gizli gizli ağlıyorum, biliyor musunuz? Çıkamıyorum hesapların içinden. Hiç al-sat yapmadım, kumarbaz değilim. Güvendim ve uzun vadeli yatırdım paramı, çoluk çocuğumun rızkını. Vicdan azabı çekiyorum. Sizler de çekersiniz inşallah.”
Öztürk de bu maili, “Üzülerek okuduğu, uzun zamandır Sportif A.Ş.’nin yönetim kurulunda olmadığı için bu işlerle uzaktan-yakından alakasının bulunmadığı” sözleriyle yanıtlıyor. Öztürk cevap mesajında “Vicdan azabı çekme konusuna gelince çektiğimden emin olabilirsiniz” diyor.
Görüşlerine başvurduğumuz Adnan Öztürk ise şu açıklamalarda bulundu: “Her gün onlarca mail alıyorum taraftarlardan ve son zamanlarda da yatırımcılardan. Hemen hemen hepsine -hakaret içeren mailler hariç- cevap vermeye çalışıyorum. Hatta randevu isteyip gelenlere, mümkün olduğunca zaman ayırmaya çalışıyorum. Bu kardeşimize böyle bir cevap verip-vermediğimi hatırlamıyorum ama bir yerlerde zora düşmüş, dert çeken, yardıma ihtiyaç duyan birileri varsa, her zaman, bir şeyler yapamazsam vicdan azabı duyarım. Dolayısıyla yazmışımdır. Ancak bu benim kişisel duygu ve düşüncemdir. Galatasaray da borsada kote olan her şirket gibi tüm kurallara tabidir ve gerekli olan her türlü prosedür yerine getirilip, izinler alındıktan sonra işlem yapar. Bunun tersinin olmasının mümkün olamayacağı aşikardır. Kaybeden de olacak, kazanan da ama ben kaybedip dara düşenler için, hangi konuda olursa olsun, üzülür ve bir şey yapamazsam vicdan azabı duyarım.”

bigPara.com