ADSL'de hız katlanacak

Limitli ADSL kullanıcıları için 1 Ağustos'tan itibaren hız iki katına çıkacak, kotalar aynı kalacak. Telekom: İnternette bağlantı ve fiyat devrimi yapılacak.

ANKARA - Türk Telekom (TT), internetten daha fazla yararlanılmasını sağlamak için kotalı ADSL hizmetinde 1 Ağustos 2006'dan itibaren iki kat hızlı bağlantı sağlayacak. Limitli internet hizmeti olanlar, hangi servis sağlayıcısından hizmet alırsa alsın, 512 kilobit yerine 1 megabit hızla internete erişim sağlayabilecek.
TT'nin uygulamayla, 3, 6 ve 9 gigabayt limitli bağlantıya sahip kullanıcı için, 512 kilobit olan internet bağlantısının 1 megabite (1024 kilobit) çıktığı kaydedildi. Böylece kotalı kullanıcıya iki kat daha hızlı internet bağlantısı sağlanacağı belirtilen açıklamada, bağlantı hızlarının artarken kota büyüklüklerinde değişik olmayacağına işaret edildi. Limitsiz kullanım ücretinin de yüzde 17.5'e varan oranda indirileceği ifade edildi.
Doany: Uygulama yeni indirimlerin öncüsü
TT İcra Kurulu Başkanı Paul Doany, uygulamanın birbiri ardına gelecek yeni hizmet ve indirimlerin öncüsü olduğunu belirtti. Doany, gelecek dönemde internete bağlanma yolları ve fiyatlandırmalarında devrim niteliğinde değişiklikler olacağını aktardı.