'Affa ihtiyacım yok, benimle ilgili davalar ortadan kalktı'

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 17'nci Dünya Muhasebe Kongresine girişi sırasında gazetecilerin konuyla ilgili sorusu üzerine, "Benim affa ihtiyacım yok.

İSTANBUL / ANKARA - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 17'nci Dünya Muhasebe Kongresine girişi sırasında gazetecilerin konuyla ilgili sorusu üzerine, "Benim affa ihtiyacım yok. Benimle ilgili davalar zaten ortadan kalkmış davalar. Öyle bir kanun da bizim Maliye Bakanlığı'nca hazırlanmış bir kanun değil. Ben de gazetelerde gördüm" dedi.
Ancak TBMM'de dokunulmazlık dosyalarını CHP adına izleyen Konya Milletvekili Atilla Kart, bu konuda farklı düşünüyor. Kart, Unakıtan hakkında naylon fatura, hayali ihracat ve sahtecilik yoluyla vergi kaçakçılığı suçlarına ilişkin dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle iki ayrı fezlekenin TBMM Anayasa-Adalet Karma Komisyonu'nda bulunduğunu anımsattı.
Dosyaların esas numarasının 3/764 ve 3/452 olduğunu kaydeden Kart, dokunulmazlık nedeniyle Unakıtan'ın zaten yargılanmadığını, kendisiyle birlikte suçlanan diğer kişilerin ise sadece Vergi Barışı Yasası ile gelen aftan ararlanabildiklerini belirtti.