Ağaoğlu itiraf etti: Hata yaptık

Ağaoğlu itiraf etti: Hata yaptık
Ağaoğlu itiraf etti: Hata yaptık
Maslak'ta yapmayı planladığı inşaat projesi Bakanlığın iptal kararıyla yılan hikayesine dönen işadamı Ali Ağaoğlu, izin konusunda hata yaptıklarını itiraf etti.

 

 

Radikal.com.tr - Orman ve Su işleri Bakanlığı'nın Fatih Ormanı'nın devrine ilişkin sözleşmeyi feshetmesi nedeniyle Ali Ağaoğlu bugün bir basın toplantısı düzenledi.

Ağaoğlu şunları söyledi:

- Bakanlığın iptal kararını saygıyla karşılıyorum. 2 yıl sonra devir için Bakanlık izni gerekiyordu, usul hatası yaptık. Biz maalesef burada işlerimizin yoğunluğundan hata yaptık. Bakanlığın tasarrufuna saygı duyarız.

- Bugüne kadar oraya 3.5 milyon TL yatırım yaptık. Orman Bakanlığı'ya seve seve yeri iade etmeye hazırım.

- 15 Ekim'den bu yana satışa çıkan 2 bin 700 dairenin 2 bin 100'ü satıldı, Emlak Konut'un hesabına yattı. 1.2 milyar liralık satış geliri elde edildi.

- En kötü plan bile plansızlıktan iyidir. Konu ile ilgili sivil toplum kuruluşları toplumu yanlış yönlendiriyor. Her plana itiraz et, bugüne kadar neredeydiniz? Planın yanlışı neyse onu gösterirsiniz. O zaman şapka çıkarırım.

"3-4 AĞACI SÖKTÜK, KESMEDİK"


- Projenin yapıldığı arazideki gecekondudaki 3-4 tane ağacı makinelerle söktük. Satış ofisinin önüne yerleştirdik, kesmedik.


"REKLAM KİBİRLİ OLDU"


- Reklam biraz kibirli oldu, kabul ediyorum. Orman olduğu için atla gezdim deniz olsa kayıkla gezerdim.


"ART NİYETLİ İNSANLARI KINIYORUM"

"Tüketicileri yanılttı" iddialarını da yanıtlayan Ağaoğlu, "Hemen evinizin yakında böyle bir orman olsun istemez misiniz dedik. Satışımızda olumsuz bir durum yok. Doğaya insanların sahip çıkması beni mutlu eder. Ama bunu art niyetli insanların başka amaçlı kullanıp yönlendirmesini kınıyorum. Aleyhime kampanyayı art niyet olarak görüyorum. Yasal hakkımızı arayacağız" dedi.

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/110783811078387

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sayın ağaoğlu - pispor

  biz art niyetli değiliz.biz yeşilciyiz yeşile dokunma ne yaparsan yap.istersen istanbulu yık yeniden yap.ama yeşile ve insanların hava alıp dolaşacağı yerleri dar etme kirletme.akıllı ol. yoksa senin milyar dolarlarında gözümüz yok.bizim zenginliğimiz doğamız yeşil alanlarımız.

  Agaoglu - kilic1957

  RTE nin tescilli markasi Agaoglu soyadin Agaoglu olabilir ama halkin malini Agaoglu gibi yiyemezsin bu daha baslangic

  Telif haklarına saygılı ol Ağam... - serseriser

  Sen bu ülkede kibirin tescilli bir "RTE" markası olduğunu bilmiyor musun?...

  zengin yaratmak - pekmez_2042

  Bizler yoksullaştıkça sizin zenginleşmeniz yetmiyormuş gibi, gölgesinde oturacağımız ağaçları da,parkları da yok ediyorsunuz. Sizin istediğiniz dünyada bize yer bırakmıyorsunuz. Gölge etmeyin artık. Gidin çook uzak bir çölde betonunuzu dökün, binalarınızı dikin ve orada yaşayın. Çimenlerimizi ezmeyin. Beton metal yığınları arasında bir dirhem yeşile,bir yudum suya hasret kalın.

  he ağaoğlu - kullaniciadlikisi

  he ağaoğlu he toplumu yanlış yönlendiren biziz sen sadece oğlunun milyon dolarlık teknesini baltayla parçaladın o kadar tüm suç aslında bizim. ağaçmış dün hiç ağaçtı bugün 3-4 oldu yarın kaç bin ağaç kestik diyeceksin? hatırla biz de zamanında yanlış binalar yaptık dediğini... yarın da evet 3-4 bin ağaç kestik demeyeceğin en malum?

  Muhalefet - beardfish

  Bir insanın "Reklamım cok kibirliydi, Özür dilerim" durumuna getirmek ne kadar ayıp. Muhalefet böyle mi olmalı. Adam istedigi kadar Kibirli Reklam ceker kime ne. Ürünü almazsın oldu bitti. Ağaoğluna cok Haksızlık yapılıyor. Bir TV Programında adama öyle sorular soruldu ki. Yok kendinizi yakısıklı buluyormusunuz yok kadınlar sizinle paranız icin mi birlikte oluyor. Adamda saf saf cevablıyor. Ayıptır. Kim oldugunun bir önemi yok önemli olan yaklasım.

  Değerlendirme Hatası. - Clear

  Bence Sn.Ağaoğlu,değerlendirme hatası -ya da taktik- yapıyor.Reklam son derece güzeldi,hatta bana göre mükemmeldi.Ama "usul hatası" yasal bir hatadır,hoşgörülemez.Derme çatma şirketlerin ya da kişilerin tenezzül edeceği,böyle banal bir hatayı yapmak,Ağaoğlu gibi sağlam basan bir şirkete de,sahibine de yakışmaz.Zira Ağaoğlu gibi "ulusal" karakter kazanmış şirketlerimiz,adet olduğu gibi ön planda avanta hesabı yapanlardan değil,İtibar,isim "nam" hesabı yapanlardan olmalıdır.Başkası yakışık almaz.