Ağaoğlu: Reklam kibirliydi, usul hatası yaptık

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın “Maslak 1453” projesi kapsamında yer alan orman kullanım lisansını iptal ettiği işadamı Ali Ağaoğlu, “usul hatası” yaptığını açıkladı.
Ağaoğlu dün bir basın toplantısı düzenleyerek yöneltilen eleştirileri yanıtladı. Lisans iptali konusunda Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na hak veren Ağaoğlu, kararı saygıyla karşıladığını ifade etti. Ağaoğlu, “Bakanlık iki yıl sonra hisse devir hakkı tanıyordu ve bunun için bakanlık izni gerekiyordu. Biz burada işlerimizin yoğunluğundan usul hatası yaptık. Bakanlığın tasarrufuna saygı duyarız” dedi. Ağaoğlu, bugüne kadar ormana yaptıkları 3.5 milyon TL yatırımı da seve seve iade etmeye hazır olduklarının açıkladı.
‘Kayıkla da gezerdim’ 
Ali Ağaoğlu tepki çeken reklam filmi konusunda da eleştirileri yanıtlarken, “Biraz kibirli oldu, kabul ediyorum” itirafında bulundu. Ağaoğlu, “Orman olduğu için atla gezdim, deniz olsa kayıkla gezerdim” dedi. Tüketicileri yanılttığı iddialarına da yanıt veren Ağaoğlu, “Tanıtımlarda Fatih Ormanı’na komşu olduğunu söylüyorum. Fatih Ormanı’nın Maslak 1453’ün yakınında yer alması avantajımdı. Tabii ki bunu kullanacağım, işadamıyım” diye konuştu.
Sivil toplum kuruluşlarının toplumu yanlış yönlendirdiğini de öne süren Ali Ağaoğlu, “Her plana itiraz et, bugüne kadar neredeydiniz? Planın yanlışı neyse onu gösterirsiniz. Arazideki gecekondudan 3-4 tane ağacı söküp satış ofisinin önüne yerleştirdik, kesmedik” dedi. Ali Ağaoğlu, ormanların bir yere gitmesinin mümkün olmadığını da sözlerine ekledi. ( EKONOMİ SERVİSİ)