Ağaoğlu Uludağ'daki otelini kapattı

Ağaoğlu Uludağ'daki otelini kapattı
Ağaoğlu Uludağ'daki otelini kapattı

Çevre Bakanlığı?nın otellerin yıkılmasını öngören projesini protesto eden Ağaoğlu otelini kapattı. FOTOĞRAF: DHA

Haber: IŞIL ARSLAN / Arşivi
FARUK KAHRAMAN / Arşivi

BURSA - Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın Uludağ’ın 1’inci yerleşim bölgesindeki tüm otellerin yıkılmasını öngören ‘Dönüşüm Planı’na tepkisini, 19 yıldır faaliyette bulunan otelinin kapısına bugün kilit vurarak gösterdi. Ağaoğlu My Resort Oteli’nin Genel Müdürü Murat Türker, 25 milyon dolarlık oteli, Ali Ağaoğlu’nun talimatıyla dünden itibaren kapattıklarını ve 200 çalışanı tazminatlarını vererek, işten çıkardıklarını açıkladı.
Türkiye’nin en önemli kayak merkezi Uludağ’da sular durulmuyor. Çevre ve Orman Bakanlığı’nın, ‘Dönüşüm Planı’ adı verilen bir uygulamayla Uludağ’ın 1’inci yerleşim bölgesindeki otellerin yıkılmasına karar vermesi, başta Ağaoğlu My Resort Otel’in sahibi Ali Ağaoğlu olmak üzere 11 otel sahibinin tepkisine neden oldu. Ağaoğlu, 1988’den bu yana hizmet veren ve geçen yıl 10 milyon dolar harcadığı 5 yıldızlı otelinin kapısına kilit vurdu. 

Önce kamu binalarını yıksın
Ağaoğlu’nun gösterdiği tepkiye başta Grand Yazıcı Otelin sahibi Hayri Yazıcı olmak üzere, diğer otel sahiplerinden de destek geldi. Uludağ’da kamuya ait 19 tesisin bulunduğuna dikkat çeken Yazıcı şöyle konuştu: “Uludağ’da özel sektöre ait 12 bina var. Eğer bina yıkmak istiyorlarsa, önce kamu binalarından başlasınlar. Bu binalar yıkıldıktan sonra, Uludağ’a bir bakalım. Gerekiyorsa sonra sıra bize gelsin. Biz bu binaları yaparken devlete güvenerek yola çıktık. Hükümete güvenerek değil.”